LG'den Profesyonellere Yönelik 4K Monitör!

Piyasada son kullanıcıya yönelik 4K çözünürlükteki monitörlerin sayısı hızla artarken, özellikle içerik üretme işleriyle uğraşan profesyonellere yönelik ürünlerin sayısı azınlıkta kalıyor. LG bu açıdan yeni monitörünün hedef kitlesini buna göre belirlemiş. İşte LG'den profesyonellere yönelik 4K monitör!
03 Kasım 2014 12:49
LGden Profesyonellere Yönelik 4K Monitör!
31MU97 adlı 4K monitör Digital Cinema 4K kategorisi altında yerini almış. Standart son kullanıcı monitörlerinin sunduğu 3840x2160 piksel çözünürlük yerine LG gerçek 4K olarak da nitelenen 4096x2160 piksel çözünürlüğü kullanmayı tercih etmiş. 
 
17:9 görüntü oranına sahip olan bu çözünürlük videoların ekrana uymak için aşağı ölçeklendirilmesine gerek bırakmıyor ve 4K içerik üretme ile ilgilinene profesyonellere de ideal bir alternatif olarak ortaya çıkıyor.
 
31 inçlik IPS bir panele sahip olan 31MU97 modeli Adobe RGB yelpazesinin yüzde 99.5'ini kapsayacak şekilde kalibre edilmiş. Ayrıca LG, monitörünü DCI-P3 renk yelpazesinin yüzde 97'sini kapsayacak şekilde kalibre etmeyi de ihmal etmemiş. 
 
LG'nin profesyonel monitör pazarında pazar payını artırmayı hedeflediği yeni monitörü; yükseklik ayarı, eksen ayarı, Mini-DisplayPort, DisplayPort, iki HDMI girişi ile 4 adet USB 3.0 portu bulunan bir hub da sunuyor. Model 1400$ fiyat etiketine sahip.
donanimhaber
956963
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
 • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!

  Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!

  Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte Amozon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama