LG V30 Farklı Bir Ekran İle Gelebilir!

LG, amiral gemisi G6 'dan sonra yeni telefonu V30'u tanıtmaya hazırlanıyor. V30'un kavisli OLED ekrana sahip olcağı gelen iddialar arasında. Detaylar haberimizde...
23 Nisan 2017 22:33
LG V30 Farklı Bir Ekran İle Gelebilir!
Son amiral gemisi G6'da normal ekran kullanan LG, sonunda geç kaldığı kavisli OLED ekranlara geçiyor. The Investor'a göre LG V30 modeli ile birlikte şirket ilk kavisli ekranlı telefonunu piyasaya sürmüş olacak.
 
LG V30 kavisli ekranla gelebilir
 
The Investor'a göre LG Display, piyasadaki kavisli OLED'ler için artan talep nedeniyle üretimini artırıyor. Şirket daha önce Xiaomi için az miktarda kavisli ekran tedarik etti. Ancak o dönemde seri üretime yönelik herhangi bir plan yoktu. Şimdi ise şirket seri üretime geçmiş durumda. LG Display'in 2017 yılının ilk yarısında kavisli OLED ekran tedarik ettiği şirketlerden biri de LG.
 
 
The Invenstor'un raporuna göre LG, sonbaharda piyasaya süreceği V30 modelinde kavisli OLED ekran kullanacak. The Investor, LG'nin kavisli ekranlarının Samsung'un amiral gemi modellerindeki ekranlara benzeyeceğini belirtiyor.
 
LG, kavisli ekran konusunda oldukça geç kaldı. Samsung'un, Edge adıyla piyasaya sürdüğü modelleri kavisli ekran sayesinde yüksek satış rakamlarına ulaştı. Bu sebeple Galaxy S8 ve S8 Plus modellerinde sadece kavisli ekran kullandı. LG'nin kavisli ekran rekabetine girmesi mutlaka satışlarını olumlu etkileyecektir. Fakat şirketin ilk kavisli OLED modeli için sonbaharı beklememiz gerekiyor.
 
shiftdelete
899568
Bu haberler ilginizi çekebilir