LG, G6'da OLED Ekrana Mı Geçiyor?

LG'nin yeni amiral gemisi hakkında dedikodular devam ediyor. Yeni gelen bilgilere göre LG yeni amiral gemisi G6 ekranında değişikliğe gidip OLED ekrana geçecek. Detaylar haberimizde...
21 Nisan 2017 14:33
LG, G6da OLED Ekrana Mı Geçiyor?
Akıllı telefon pazarında son dönemlerde OLED ekranlara rağbetin artmaya başladığı su götürmez bir gerçek. Özellikle de iPhone’un bu yıl OLED ekranlı bir model piyasaya süreceği iddiası, diğer üreticilerin de dikkatini bu alana vermesine vesile olmuş durumda. Söylenenlere bakılırsa LG de OLED ekrana geçiş yapmaya hazırlanıyor.
 
 
Bilindiği üzere geçen günlerde Apple’ın iPhone’da kullanılacak OLED ekranlar için LG ile görüşmelere başladığı ortaya çıkmıştı. Daha önce Samsung’tan OLED ekran alımı yapacağı söylenen Apple’ın yönünü LG’ye çevirdiği iddiaları teknoloji dünyasında şaşkınlık yaratmıştı. Görünüşe bakılırsa LG sadece Apple için OLED ekranlar üretmekle yetinmeyecek ve gelecekte kendi telefonlarında da bu ekranlara yer verecek.
 
OLED ekranlar özellikle koyu renkleri çok iyi bir şekilde gösteriyor ve diğer ekranlara göre daha yüksek enerji tasarrufu sağlıyor. LG, telefonlarında IPS LCD ekranlar kullanıyor fakat OLED ekranlara pek de yabancı değil. Zira LG’nin akıllı saatlerinde halihazırda OLED paneller kullanılıyor. LG’nin bu yılın ilerleyen aylarında piyasaya süreceği LG V30’da OLED ekran kullanabileceği söyleniyor. Ayrıca gelecek yıldan itibaren LG G serisinde de OLED ekran kullanılacağı düşünülüyor. LG’den konuyla ilgili olarak resmi bir açıklama gelmediği için detayları öğrenmek adına bir süre daha beklememiz gerekiyor.
 
 
 
log
Etiketler : LG , LG Amiral Gemisi , LG G6 , OLED Ekran
302395
Bu haberler ilginizi çekebilir