LG G6 ve Galaxy S8 Çevre Dostu Olduklarını Kanıtladı!

Samsung ve LG'nin amiral gemileri Galaxy S8 ve G6 çevre dostu olduklarını kanıtladı ve ilk çevre dostu akıllı telefon sertifikasına layık görüldüler.
02 Ağustos 2017 18:13
LG G6 ve Galaxy S8 Çevre Dostu Olduklarını Kanıtladı!
Küresel ısınma gibi sorunlar yüzünden çevreye olan önemin artık çok daha ön planda tutulduğu bir gerçek. Bu konuda Teknoloji firmaları da önemli adımlar atıyorlar ve her yeni seferinde çok daha çevreci ürünler ortaya koyuyorlar.
 
İlk onaylı çevre dostu telefonlar Galaxy S8 ve LG G6!
 
Akıllı telefonları zehirli materyal kullanması, enerji verimliliği ve kurumların katkıları gibi birçok alanda çevresel testlere tabi tutan Yeşil Elektronik Kurulu ve Underwrites Laboratuvarları tarafından verilen Elektronik Ürün Çevre Değerlendirme Aracı (EPEAT) sertifikası ilk olarak Galaxy S8 ve LG G6’ya gitti.
 
 
 
 
Samsung ve LG, üretim aşamasında toksik maddelerin kullanımını azaltarak çevre dostu ürünler üretme çabasından dolayı ve geri dönüşebilir atık kullanılmasına özen gösterdiği için övgüye tutuldular.
 
Ancak Samsung Galaxy S8 ve LG G6 modelinin bu sertifikaya ilk sahip olmalarının altında özel bir sebep yatmıyor. Zira EPEAT sertifikası cep telefonu kategorisini yeni açtı ve teste tabii tutulup olumlu sonuçlanan ilk cihazlar bunlar oldu.
 
 
 
 
Umarız ki bundan sonraki her cihazda da bu sertifikayı görürüz ve dünyayı geri dönüştürülemeyen atıklarla kötü bir hale getirmektense, şirketler geri dönüştürülebilir ve çevre dostu ürünlerle dünyamızı korumaya yardımcı olurlar.
 
shiftdelete
524713
Bu haberler ilginizi çekebilir