LG G6 İşlemcisinde Değişiklik Olabilir!

Qualcomm CES 2017'de Snapdragon 835 işlemciyi tanıtmıştı. LG G6'da da bu işlemcinin kullanılması bekleniyordu. Fakat Forbes'e göre LG G6'da bu işlemciyi kullanmayacak.
24 Ocak 2017 15:34
LG G6 İşlemcisinde Değişiklik Olabilir!
HTC, Samsung ve LG gibi firmalar amiral gemisi modellerinde Qualcomm'un en yeni işlemcisini kullanıyorlar. Qualcomm CES 2017'de Snapdragon 835 işlemciyi tanıtmıştı. LG G6'da bu işlemcinin kullanılması bekleniyordu. Fakat Forbes'e göre LG G6'da Snapdragon 821 kullanılacak.
 
LG G6 hangi işlemci ile gelecek?
 
Forbes'ın yeni bir raporuna göre, Şubat sonunda Mobil Dünya Kongresi 2017'de resmi olarak tanıtılması ve Mart ayında piyasaya sürülmesi beklenen LG G6'da Qualcomm'un yeni Snapdragon 835 işlemcisi kullanılmayacak. Bunun yerine Qualcomm'un geçen yılki işlemcisi olan Snapdragon 821 kullanılacak.
 
 
Forbes, Snapdragon 835'in Nisan ayından önce yeteri miktarda üretilemeyeceğine dikkat çekiyor. Çünkü Samsung, bu işlemciyi Galaxy S8'de kullanacak. Bı modelde yüksek satış beklediği için de işlemci siparişlerini ona göre verdi. Bu sebeple LG amiral gemisi modelinde bir önceki yılın işlemcisini kullanacak.
 
 
Forbes, Galaxy S8'in 14 Nisan'da Güney Kore'de satışa sunulacağını iddia ediyor. Görünüşe göre LG'de dahil Samsung'un rakiplerinin çoğu, Nisan ayından önce amiral gemisi modeli tanıtmak istiyorlarsa diğer işlemcilere güvenmek zorundalar.
 
Samsung avantajlı
 
Bilindiği gibi Qualcomm, Snapdragon 835'i Samsung ile işbirliği içinde geliştirdi. Bu, Samsung'a bir sonraki nesil amiral gemisi modelinde arz sıkıntısı yaşamamasının garantisini veriyor. Snapdragon 821 tabanlı U Ultra'ı duyuran HTC, muhtemelen LG'nin yaşadığı problemle karşı karşıya kalmıştı.
shiftdelete
941304
Bu haberler ilginizi çekebilir