LG G5'in iPhone'lardan Farkı

LG'nin yeni amiral gemisi G5 iki yeni özelliği dışında iPhone'ların yapamadığı bir çok özelliği barındırmakta. Bu yazımızda LG G5'i tüm iPhonelardan ayıran farkları derledik. İşte LG G5'in iPhone'lara taş çıkartacak yenilikleri...
05 Mart 2016 17:20
LG G5in iPhonelardan Farkı

Öncelikle gözümüze çarpan iki özellikler mevcut ki bunlardan biri LG G5'in kamerasının iPhone'lardan daha iyi oluşu ve çıkarılabilir-kızaklı batarya yapısı. Ama bunların da dışında LG G5'in yapıp iPhone'ların yapamadığı bir çok özellik bulunmakta. İşteLG G5'i tüm iPhonelardan ayıran yenilikleri:Öncelikle çıkarılabilir alt yapısı. Bu bir çok telefonda bulunmuyor ve bu özelliğin beraberinde getirdikleri yenilikler haberimizin devamında.

 

 

Bitmiş bataryayı kolaylıkla çıkartıp dolu olanla değiştirebilirsiniz.
 
 
 
 
Ayrıca telefona yeni kabiliyetler ekleyebileceğiniz modüller bulunmakta. Bu gördüğünz modülü zooming-yakınlaşma, focusing-odaklanma ve video kaydetmek için kullanabilirsiniz. Şöyle ki, dediğimiz gibi telefonun batarya alt kısmın çıkarılması ile Cam Plus'ı telefonun bu alt kısmı yerine takarak kullanıyorsunuz. Hep telefonu DSLR'a dönüştürüyor, hem de cihaz batarya kapasitesini 4,000mAh'a çıkarıyor.
 
 
 
 
Üst seviye bir kulaklık olan B&O Play - H3, 32-bit ses kaliltesi sunmakta. Diğer cihazların aksine, bütün LG telefonları ile birlikte kullanılabilmekte. 
 
 
 
Dual-lens kamerası ile iPhone'ların kameralarından çok daha iyisini ortaya koymakta.
 
 
 
 
Lenslerden her birinin 135 derecelik bi görüş açısı bulunmakta. iPhone kameralarında ise bu açı 73 derece. Böylelikle çok daha geniş bir açıyla çekimlerinizi yapabilirsiniz.
 
 
 
 
Ve telefonda bulunan 3 farklı lensi aynı anda kullanabilirsinz.
 
 
 
 
 
Manuel moddaki kontrol kabiliyeti ise fotoğraflarınızı, iPhone'larla çekilmişlere kıyasla çok daha iyi çıkartmakta.
 
 
 
 
G5 ile karşımıza çıkan bir yeni özellik de ''Always On'' modu. ''Always On'' telefon ekranının bir bağlamda sürekli açık kalmasını sağlıyor. Telefonun tuş kilidi devreye girse de Always On modu sayesinde ekranda saat, tarih ve bildirimler sürekli olarak gözükmekte. Tabi tahmin edebileceğiniz gibi bu özellik istenildiği zaman devre dışı bırakılabiliyor.
 
 
 
 
Yeni USB-C girişi ile daha hızlı şarj, daha hızlı bilgisayar bağlantısı, HDMI ile TV ve monitörlere daha kolay bağlanma ve LG'nin sanal gerçeklik gözlüklerine bağlanma imkanı sunulmakta. 
 
 
 
 
Son olarak ise bu microSD kart girişi ile 200 GB'a kadar depolama alanı genişletilebilir.
 
 
 
LG G5'in tüm teknik özelliklerine ve tanıtılan tüm aksesularına bu haberimizden ulaşabilirsiniz.
business insider
569261
Bu haberler ilginizi çekebilir