LG G5 Ekranı Daima Açık Olacak

LG G5, yeni bir özellikle geliyor. Daima açık ekran özelliği sunacak olan LG G5 modelinin, bu özelliğine dair detaylar haberimizde...
11 Şubat 2016 12:00
LG G5 Ekranı Daima Açık Olacak
Geçtiğimiz hafta LG, yeni amiral gemisi telefonu G5’i 21 Şubat’ta gerçekleşecek olan MWC 2016’da tanıtacağını resmî olarak duyurmuştu. Cihaz hakkında hiçbir belirgin detaylar yayınlamayan LG, bugün telefonun “Always ON” isimli bir özelliğini duyurdu.
 
Bu özellik sayesinde kullanıcılar, gelen bildirimleri (cevapsız çağrılar, mesajlar, e-postalar vb.) görmek için bütün ekranı açmak zorunda kalmayacak.
 
Bu daima açık ekran özelliği, Samsung Galaxy S7 ve S7 edge’de de bulunacak.
 
LG’nin Facebook sayfasından resmî bir şekilde görmüş olduğunuz görsellerle duyurulan bu özellik, ekran kapalı olduğunda dahi saat, tarih ve bildirimleri görebilmenizi sağlayacak. Ancak bu durum, telefonun batarya ömrünü sorgulamanıza neden olabiliyor.
 
 
Genelde OLED ekranla gerçekleştirilebilen bu eylem, ekranın tümü aydınlatıldığında harcandığı kadar enerji harcamıyor. Ekrandaki beyaz piksellerin dışındaki siyah pikseller, neredeyse ekranın kapalı konumundaki duruma çok yakın. Bu da aslında pilden büyük oranda tasarruf etmenizi sağlıyor.
 
Görünüşe göre LG, uzun süredir ısrarcı olduğu IPS LCD ekranlar yerine OLED ekran kullanmaya başlamış. Çoğu rakibi, LG’nin bu konuda önündeydi.
shiftdelete
444084
Bu haberler ilginizi çekebilir