LG G4'e Yeni Ekran Teknolojisi

LG G4'de hangi ekranın kullanılacağı belli oldu! LG G4 için üretilen yeni ekran teknolojisi rakiplerini kıskandırabilir...
04 Nisan 2015 23:24
LG G4e Yeni Ekran Teknolojisi
LG'nin bu ay sonunda duyurulması beklenen yeni amiral gemisi LG G4 ekranına da kavuşuyor. LG Display yaptığı yeni duyuru ile birlikte 5.5 inç Quad HD IPS ekran panelini tanıttı. Şirketin yaptığı açıklamada ise bu yeni panelin sıradaki yeni LG amiral gemisi akıllı telefonda kullanılacağı söylendi. Bir başka deyişle LG G4 bu ekranı kullanacak!
 
 
Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen ve büyük ilgi gören LG G3'ün ekranı ile boyut ve çözünürlüğü açısından farklılığa sahip olmayan bahsi geçen yeni ekran panelinin çeşitli artıları mevcut. Bunlar arsında yeni LG Quad HD IPS ekranın renkleri çok daha zengin ve doğal olacak (yüzde 120 renk gamut oranı). Parlaklık ise güç tüketimini etkilemeksizin yüzde 30 oranında yükselmiş. Kontrast oranı ise alışıldık Quad HD LCD ekranların aksine yüzde 50 daha yüksek.
 
 
Ekranın bir başka artısı da Advanced In-Cell Touch (AIT) adlı teknolojiye sahip olması. Ekrana düşen bir su damlasına bile tepki veren sistemin LG G4 için bambaşka bir deneyim haline geleceği de dile getiriliyor.
 
 
5.5 inç Quad HD ekranın yanında, LG G4'ü 64-bit Snapdragon 810, 8 megapiksel ön yüz, 16 megapiksel arka yüz kamerasına, 3GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanına sahip olması bekleniyor.
 
LG G4 duyurusu ise 28 Nisan tarihinde gerçekleşecek.
shiftdelete
447571
Bu haberler ilginizi çekebilir