LG, G Flex ile Samsung'u geçmişe benziyor

Samsung'un dünyanın ilk kavisli ekranlı akıllı telefonu Galaxy Round'u lanse etmesinin hemen ardından LG de G Flex adlı kavisli ekranlı akıllı telefonunu tanıttı. Ancak bir konuda LG rakibinin önüne geçmeyi başardı.
30 Ekim 2013 01:00
LG, G Flex ile Samsungu geçmişe benziyor
Galaxy Round modeli kenardan kenara eğimli bir ekran sunarken, G Flex uçtan uca kavisli bir ekran sunuyor. İki model arasındaki tek farkın bu olduğu sanılıyordu. Ancak batarya konusunda da önemli bir fark var.
 
Samsung, Galaxy Round modelinde standart bir bataryaya yer verirken, LG ise G Flex modelinde kavisli bir batarya kullanıyor. Bu açıdan cihaz kavisli bataryaya sahip ilk akıllı telefon ünvanını da eline geçiriyor.
 
Kavisli batarya LG Chem alt firmasının bir ürünü. Güney Koreli LG akıllı telefonlarını üretirken, ekran teknolojileri geliştiren LG Display ve batarya teknolojileri geliştiren LG Chem yan kuruluşlarından da üst düzey yardım alıyor.
 
LG Chem, Stack & Folding adlı bir teknoloji kullanarak kavis verdiği batarya modülünün üzerindeki baskıyı azaltmış. Böylece daha stabil ve yüksek performanslı bir batarya ortaya çıkıyor. Bataryanın gücü ise 3500mAh seviyesinde. LG Chem ayrıca Kablo Batarya adını verdiği bükülebilen bir yapıda bataryalar da geliştiriyor. 
 
LG G Flex modelinde 6 inçlik kavisli 720p IPS ekran, Snapdragon 800 yongaseti, Android 4.2.2 işletim sistemi, 32GB depolama kapasitesi, 2GB RAM, 13MP çözünürlükte arka kamera gibi özellikler yer alıyor.
donanimhaber
Etiketler : G Flex , Galaxy Round , LG , Samsung
53944
Bu haberler ilginizi çekebilir