LG Display ve Apple iWatch konusunda anlaştı mı?

Apple'ın akıllı saati iWatch için analiz uzmanları 2014 yılın işaret ederken, firmanın bileşen tedariğini kimlerden yapacağına dair de bilgiler gelmeye başlıyor.
31 Ekim 2013 22:49
LG Display ve Apple iWatch konusunda anlaştı mı?
Sektörden gelen bilgilere göre iWatch cihazının kavisli OLED ekranının ana tedarikçisi Tayvanlı RiTDisplay olacak. İkinci tedarikçi olarak ise LG Display firma ile anlaşma masasına çok yakın. Apple üçüncü tedarikçi olarak Samsung'dan yana tercihini kullanmak istese de Samsung bir süre kavisli OLED ekranlarını Galaxy Gear için üretecek.
 
Apple hali hazırda 3 farklı ekran boyutuna sahip prototipler deniyor. Bunlar 1.4 inçlik, 1.5 inçlik ve 1.6 inçlik ekran barındırıyor. 
 
Apple, akıllı saatinin ekran üretiminde tek bir tedarikçiye bağlanmak yerine en az iki firmayla anlaşma sağlayarak üretimi sağlama almak istiyor. Kaynaklar Japan Display firmasının da adaylar arasında olduğunu ancak üretim kapasitesinde problemler yaşadığını belirtiyor.
 
iWatch konusunda henüz firmadan resmi bir işaret veya açıklama gelmiş değil. Ancak genelde Asya'daki tedarik zinciri firmalardan elde edilen bilgiler Apple'ın bu yönde bir hazırlığının olduğunu gösteriyor.  
donanimhaber
Etiketler : Apple , iWatch , LG
548553
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama