LG Display ve Apple iWatch konusunda anlaştı mı?

Apple'ın akıllı saati iWatch için analiz uzmanları 2014 yılın işaret ederken, firmanın bileşen tedariğini kimlerden yapacağına dair de bilgiler gelmeye başlıyor.
31 Ekim 2013 22:49
LG Display ve Apple iWatch konusunda anlaştı mı?
Sektörden gelen bilgilere göre iWatch cihazının kavisli OLED ekranının ana tedarikçisi Tayvanlı RiTDisplay olacak. İkinci tedarikçi olarak ise LG Display firma ile anlaşma masasına çok yakın. Apple üçüncü tedarikçi olarak Samsung'dan yana tercihini kullanmak istese de Samsung bir süre kavisli OLED ekranlarını Galaxy Gear için üretecek.
 
Apple hali hazırda 3 farklı ekran boyutuna sahip prototipler deniyor. Bunlar 1.4 inçlik, 1.5 inçlik ve 1.6 inçlik ekran barındırıyor. 
 
Apple, akıllı saatinin ekran üretiminde tek bir tedarikçiye bağlanmak yerine en az iki firmayla anlaşma sağlayarak üretimi sağlama almak istiyor. Kaynaklar Japan Display firmasının da adaylar arasında olduğunu ancak üretim kapasitesinde problemler yaşadığını belirtiyor.
 
iWatch konusunda henüz firmadan resmi bir işaret veya açıklama gelmiş değil. Ancak genelde Asya'daki tedarik zinciri firmalardan elde edilen bilgiler Apple'ın bu yönde bir hazırlığının olduğunu gösteriyor.  
donanimhaber
Etiketler : Apple , iWatch , LG
784056
Bu haberler ilginizi çekebilir