Lenovo'nun Yeni Telefonlarına Oreo Geliyor!

Lenovo, yaptığı açıklama ile yeni telefonlarının Android 8.0 Oreo güncellemesi alacağını duyurdu.
18 Ekim 2017 09:42
Lenovonun Yeni Telefonlarına Oreo Geliyor!
Lenovo tarafından bugün yapılan açıklamayla birlikte, hangi modellerin ne zaman Android 8.0 Oreo güncellemesi alacağı da ortaya çıktı. Görünüşe göre K8, K8 Plus ve K8 Note modelleri, 2018 yılı içerisinde güncellemelerine kavuşacak.
 
Lenovo neden ağır davranıyor?
 
Yapılan açıklamayla birlikte bahsi geçen üç cihazın da 2018 yılının yaz aylarında güncellemeye kavuşacağını öğrensek de, tarihlerin bu kadar uzak olması gerçek anlamda düşündürücü. Zira Çinli şirkete göre K8 modeli 2018 yılının Haziran ayında güncellemeyi alacak.
 
K8 Note ve K8 Plus modelleri ise bir ay daha gecikecek ve 2018 yılının Temmuz ayı içerisinde Android 8.0 Oreo güncellemesiyle buluşacak. Eğer işler planlandığı gibi giderse ve K8 ailesinin herhangi bir üyesine sahipseniz, Android 8.0 Oreo tam 10 aylık olduğunda güncellemeye erişebileceksiniz.
 
 
 
 
Tabii işi daha da ilginç kılan bir detay da, Google’ın her yıl olduğu gibi planlarını devam ettirmesi durumunda, K8 ailesinin güncellenmesinin üzerinden bir ay geçmişken yeni Android sürümü olan Android 9.0 tanıtılmış olacak. Zira Google, her yılın Ağustos ayında olduğu gibi 2018 yılında da yeni işletim sistemini duyuracaktır.
 
Şimdilik Lenovo’nun neredeyse stok Android ROM’u ile aynı olan yazılımını güncellemekte neden bu kadar geciktiği sorusuna ise kimsenin verebileceği bir yanıt yok. Yine de en azından K8 ailesinin bu güncellemeye elbet bir gün kavuşacağını bilmek iyi hissettiriyor denilebilir.
 
shiftdelete
675180
Bu haberler ilginizi çekebilir