Lenovo'nun Yeni Bükülebilir Telefonu Cplus!

Lenovo bir ilke imza atarak yeni bükülebilir telefonu Lenovo Tech World etkiliğinde Cplus'ı tanıttı.
21 Temmuz 2017 12:41
Lenovonun Yeni Bükülebilir Telefonu Cplus!
Lenovo firması bugün hayal gücünün sınırlarını zorlamaya karar verdiğini gözler önüne serdi. Lenovo Tech World etkinliğinde 4.35 inç'lik bükülebilir AMOLED ekranlı ve gerçek siyah deriden arka yüzüyle Cplus adını verdikleri konsept akıllı telefonu tanıttı.
 
Cplus ne kadar esnek?
 
Cplus adı verilen akıllı telefonun gerçekten çok esnek bir cihaz olduğunu söylememiz gerek. Aşağıdaki görselde de görebileceğiniz gibi Lenovo'nun bu konudaki asıl amacı cihazın bileğinize sanki bir akıllı saat gibi takılabilir olması. Bu yüzden de arka yüzü birçok renk seçeneğine sahip deri kaplama ile üretilmiş.
 
Esneklik oranını karşılaştırabileceğimiz tek cihaz LG'nin G Flex modeli ve Lenovo Cplus kesinlikle G Flex'ten kat kat daha fazla bükülebiliyor ve bu bükülme sırasında da görüntü kalitesinde hiçbir kayıp olmayacağı iddia ediliyor.
 
 
 
 
Lenovo Cplus ile birlikte CAVA adını verdikleri yeni dijital asistanı da tanıttı. CAVA'nın en önemli özellikleri yüz tanıyabilmesi ve doğal dil işleme özelliği. Ayrıca takviminizdeki etkinlikleri göz önünde bulundurarak size yakın tarihte gerçekleşecek etkinliklerle ilgili çeşitli tavsiyeler de verebiliyor.
 
Lenovo'nun Cplus adlı akıllı telefonu piyasaya sürüp sürmeyeceği henüz netleşmiş değil. Yüksek ihtimalle başka bir isim altında biraz daha farklı bir tasarımla son kullanıcıya ulaştırılabilir ama şimdilik bu olayın gerçekleşmeyeceğini söylememiz mümkün.
 
CAVA adlı dijital asistan ise şimdilik bilinmeyen bir tarihte Lenovo akıllı telefonlara ön yüklü olarak kullanıcılarla buluşacak.
 
 
shiftdelete
642256
Bu haberler ilginizi çekebilir