Lenovo Vibe X2 için Lollipop Güncellemesi Yolda

Lenovo'nun Vibe X2 modeli için Android 5.0 Lollipop güncellemesi yolda. Güncelleme ile ilgili detaylar haberimizde.
17 Nisan 2015 21:32
Lenovo Vibe X2 için Lollipop Güncellemesi Yolda
Özellikle Çin pazarını domine eden dünya devi Lenovo, Motorola'yı da satın almasıyla beraber dünyanın en çok satan akıllı telefon üreticilerinden biri oldu.
 
Firmanın kendine has arayüzü, tasarımı ve modelleriyle başarılı satış rakamları yakalayan firmanın güncelleme performansı merak ediliyor. Biraz geciken ve pek çok modelde Nisan'a kadar kullanıcılarını bekleten Lenovo, nihayet güncellemelerine başlıyor. Bu güncellemelerden biri de Lenovo Vibe X2 modeline geliyor.
 
MediaTek'in orta segmentte sevilen işlemcisi MT6595m'i kullanan Lenovo Vibe X2, ARM Cortex A17 mimarisini kullanan, 2 GHz hızında çalışan 4 çekirdeğe, 4 tane de ARM Cortex A7 mimarisini kullanan 1.7 GHz hızındaki çekirdekten oluşan toplamda 8 çekirdekli işlemci, PowerVR G600 grafik işlemcisinden gücünü alıyor.
 
32 GB dahili depolama ve 2 GB RAM'e sahip olan ürün, piyasaya Android 4.4 KitKat sürümüyle gelmişti. Nihayet Android 5.0 Lollipop güncellemesi cihaza geliyor.
 
27 Mayıs tarihinde Lenovo Vibe X2 için güncelleme yollanmaya başlayacak. Çin merkezli şkirket ayrıca ikinci çeyrek itibariyle A5000, A6000, P70, S90, Vibe Z2 ve Vibe Z2 Pro modellerini de Lollipop'a güncelleyecek. 
 
Güncellemeyle ilgili çok detay bilinmiyor fakat temalarda inanılmaz değişimlerin olmayacağını söyleyebiliriz. Kullanıcı arayüzü, Android 5.0 Lollipop ile gelen bildirimlere ve genel arayüz geliştirimelerine uygun hale getirilecek ve genel Lollipop kazanımları, güncelleme olarak cihazlara verilecek.
shiftdelete
101442
Bu haberler ilginizi çekebilir