Lenovo Smart Assistant Tanıtıldı!

Lenovo, akıllı ev konsepti olan Lenovo Akıllı Asistan uygulaması Las Vegas'ta düzenlenen CES 2017'de tanıtıldı.
03 Ocak 2017 14:54
Lenovo Smart Assistant Tanıtıldı!
Las Vegas'ta düzenlenen CES 2017, akıllı ev ve IoT Teknolojilerinin de sergilendiği önemli bir fuar. Lenovo, CES 2017 kapsamında akıllı ev konsepti üzerine yaptığı çalışmaların sonucu olan Lenovo Smart Assistant (Lenovo Akıllı Asistan) uygulamasını tanıttı.
 
 
Lenovo Akıllı Asistan CES 2017'de tanıtıldı
 
CES 2017 teknoloji fuarında tanıtımı yapılan Lenovo Akıllı Asistan servisi, akıllı ev teknolojileri için önemli bir servis. Kişisel asistan görevi gören Lenovo Akıllı Asistan için Amazon Alexe ile işbirliği yapıldı. Kişisel asistan olarak, Lenovo Akıllı Asistan uygulaması, bulunduğu alan içinde çok sayıda komutu yerine getirebilecek. Bunların için liste oluşturmak, takvim planlamak, müzik çalmak gibi gündelik ihtiyaçlara ek olarak, bağlı olduğu bulut ekosistemi sayesinde sorulara da yanıt verebilecek.
 
Amazon Alexa sisteminde olduğu gibi 360 dereceden algılayabilen mikrofon ile 5 metreye kadar sesleri duyabilen, Lenovo Akıllı Asistan uygulaması, Lenovo akıllı ev aletleri ve diğer markaların da cihazlarıyla uyumlu olarak çalışabilecek.
 
shiftdelete
527208
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Razerın Yeni Kablosuz Faresi; Lancehead!

  Razer'ın Yeni Kablosuz Faresi; Lancehead!

  Razer, yeni kablosuz oyuncu faresi Lancehead'i tanıttı. Peki Razer'in yeni kablosuz faresi Lancehead'in özellikleri neler, buyurun birlikte bakalım.
 • Uygun Fiyatlı Xiaomi Mi VR Play 2 Piyasaya Çıkıyor!

  Uygun Fiyatlı Xiaomi Mi VR Play 2 Piyasaya Çıkıyor!

  Xiaomi'nin yeni sanal gerçeklik gözlüğü Mi VR Play 2 piyasaya çıkıyor. Oldukça uygun fiyatlı olma özelliği dikkatleri üzerine çeken Mi VR Play 2'in özelliklerine ve fiyatına birlikte bakalım.
 • Xiaomi, Yeni VR Aksiyon Kamerası YI 4K+ı Tanıttı!

  Xiaomi, Yeni VR Aksiyon Kamerası YI 4K+'ı Tanıttı!

  Xiaomi, CES 2017'de duyurduğu yeni VR aksiyon kamerası YI 4K+'ı tanıttı. 4K ile 60 FPS anı yakalayabilen VR sınıfı kamera, oldukça iddialı görünüyor...
 • Samsungun Yeni Aksesuarı DeX!

  Samsung'un Yeni Aksesuarı DeX!

  Samsung, Galaxy S8'ın yanında tanıtımını yaptığı aksesuarlardan biri de DeX'ti. Aksesuarlar arasında en çok merak edilenlerden biri de DeX'ti. Galaxy S8'i mini bir bilgisayara dönüştüren DeX'e yakından bakalım.
 • İşte Samsung Gear 360(2017)!

  İşte Samsung Gear 360(2017)!

  Samsung, Galaxy S8'in yanında yeni aksesuarlarını da tanıttı. Onlardan bir de Gear 360 kamerasının 2017 model versiyonu. İşte Gear 360 ile ilgili tüm detaylar...
 • Logitech UE Wonderboom!

  Logitech UE Wonderboom!

  Logitech UE Wonderboom kablosuz hoparlör tanıtıldı. Logitech'in suya dayanıklı yeni kablosuz hoparlörü, 360 derece ses verebilme özelliğine sahip. İşte Wonderboom'um fiyatı ve özellikleri...
 • Asus ROG, Strix Oyuncu Bilgisayarını Duyurdu!

  Asus ROG, Strix Oyuncu Bilgisayarını Duyurdu!

  Asus Republic of Gamers, Strix GD30 masaüstü oyuncu bilgisayarını duyurdu. İşte Strix GD30'un tüm detayları...
 • Samsungdan Müthiş Cep Saati!

  Samsung’dan Müthiş Cep Saati!

  Samsung’dan müthiş cep saati konsepti! İşte o görüntüler...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama