Kullanıcılar iPhone 8'i Pek Tercih Etmiyor!

Kullanıcılar iPhone 8 yerine iPhone 7'yi tercih ediyor. Peki, ama neden?
17 Ekim 2017 09:20
Kullanıcılar iPhone 8i Pek Tercih Etmiyor!
Apple’ın iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinde alışıla gelinen iPhone tasarımını kullanmaya devam etmesi, tasarımsal değişiklik talebinin en üst seviyeye çıktığı son dönemde büyük bir hayal kırıklığına neden oldu.
 
Tüm yeniliklerin tek bir paket halinde iPhone X ile birlikte kullanıcılara sunulmasının iPhone 8’e olan ilgiyi oldukça azalttığı, KeyBanc Capital Markets tarafından yayınlanan araştırma raporu ile doğrulandı.
 
Uygun fiyatı ile iPhone 7 daha cazip geliyor!
 
Apple mağazalarında gerçekleştirdiği araştırma sonucunda dikkat çekici bir sonuca ulaşan KeyBanc, son dönemde iPhone 8’e kıyasla çok daha fazla iPhone 7 satışı gerçekleştirildiğini ifade ediyor.
 
iPhone 8’in sunduğu kablosuz şarj ve daha hızlı bir işlemci gibi yeniliklerin kullanım deneyiminde büyük bir farklılık oluşturamamasının, iPhone 7’nin tercih edilmesini sağlayan en büyük etkenlerden birisi olduğu belirtiliyor.
 
 
 
 
Zira, kullanıcıların büyük bir bölümü iPhone 7’nin uygun fiyatı ile iPhone 8’e kıyasla daha mantıklı bir tercih olduğunu ifade ederken, büyük bir kullanıcı kitlesi ise iPhone X modelini bekliyor.
 
ABD’de 999 dolar, ülkemizde ise 6.099 TL fiyat etiketine sahip olan iPhone X’in, nasıl bir satış performansı göstereceği ise şimdiden büyük bir merak konusu haline geldi.
 
shiftdelete
Etiketler : Apple , iPhone 7 , ıphone 8 , iPhone X
666228
Bu haberler ilginizi çekebilir