Korsan Angry Birds saldırıya geçti

ESET, Bitcoin hırsızlık yazılımının korsan uygulamalar aracılığı ile yayıldığını belirledi. Popüler uygulamalara eklentilerini yükleyen OSX/CoinThief truva atı Mac işletim sistemi ile çalışan bilgisayarlara bulaşarak Bitcoin ile ilgili oturum açma bilgilerini çalıyor.
13 Mart 2014 16:42
Korsan Angry Birds saldırıya geçti
ESET, Mac kullanıcılarına dosya paylaşımı yapan ağlardan korsan yazılım indirilmesi ile ilgili uyarılarda bulundu. CoinThief truva atının P2P dosya paylaşım ağları aracılığı ile yayıldığını ortaya çıkaran yazılım uzmanları, bu truva atının  Angry Birds, BBEdit  (OS Metin Düzenleyici), Pixelmator (Grafik Düzenleyici) ve Delicious Library (Medya Katalog Uygulaması) gibi popüler uygulamaların korsan versiyonlarında gizlendiklerini belirledi.
 
Korsan yazılım indiren ve yükleyen Mac kullanıcıları risk altında
 
ESET Güvenlik Araştırmacısı Graham Cluley, CoinThief truva atının arkasındaki saldırganların, kullanıcıların dijital cüzdanlarını ele geçirerek Bitcoin ve döviz kurlarındaki dalgalanmayı nakite çevirmeye çalıştıklarını belirtti. Araştıma ekibi, torrent sitelerinden korsan yazılım indiren ve yükleyen Mac kullanıcılarının bilgisayarlarını ve kazançlarını risk altına soktuklarını söyledi.
 
CoinThief‘e ilk olarak Mart ayının başında Download.com ve MacUpdate.com gibi popüler indirme sitelerinde rastlandı. Uzmanlar Mac kullanıcılarına bilgisayarlarını güncel anti-virüs ürünleri ile korumaları ve korsan yazılım indirmemelerini önemle tavsiye ediyor.
hurriyet
Etiketler : Angry Birds , Bitcoin , MAC , Oyun , Oyunlar
712787
Bu haberler ilginizi çekebilir