Kodak’tan iPhone Benzeri Android Telefon!

Akıllı telefon pazarına sürpriz bir giriş yapan ve LasVegas’ta düzenlenen CES 2015 etkinliğinde karşımıza çıkan Kodak, IM5 akıllı telefon modelini satışa çıkarıyor! iPhone benzeri Android telefonun özellikleri ve fiyatı haberimizde...
14 Şubat 2015 13:28
Kodaktan iPhone Benzeri Android Telefon!
1888 yılında kurulan Kodak, dünyanın en eski fotoğraf teknolojisi markalarından biri. Filmli fotoğraf makinelerinin evrimine yön veren ABD’li şirket, dijital sensörlerin yaygınlaştığı, SLR’dan DSLR’a geçildiği günümüzde, bu sektördeki faaliyetlerini durdurmak zorunda kalmıştı.
 
Kodak’ın şimdilik DSLR üretme gibi bir şansı bulunmuyor. Şirketin dijital çağa ayak uydurma çabaları, IM5 isimli bir akıllı telefonun doğuşuna sebep oldu. Bullitt Group’un Kodak adına ürettiği cihaz, birçok Çinli akıllı telefonda gördüğümüz alelade teknik özelliklerden fazlasını sunamıyor. 1,7 GHz sekiz çekirdekli MediaTek işlemci, 1 GB RAM, 8 GB dahili hafıza ve 5 inç 720p ekran biçiminde listelenen özellikler, Eastman Kodak gibi bir efsaneye yakışmıyor doğrusu.
 
 
Ön yüzünde 5 megapiksel çözünürlüklü özçekim kamerası bulunan 13 megapiksel arka kameralı akıllı telefonun tasarımı iPhone’a, sahip olduğu fotoğraf filtreleme yazılımı ise Instagram’a benziyor. Cihazın İngiltere’deki satış fiyatının 713 Türk Lira’sına denk geldiğini de belirtelim.
technolabs
Etiketler : cep telefonu , Kodak , Kodak IM5
237613
Bu haberler ilginizi çekebilir