Kaybolan Telefonunuzu Bir Alkış Kadar Kolay

Clap to Find isimli uygulama ile kaybettiğiniz telefonunuzu alkışlayarak bulmanızı sağlıyor. Bu ilginç uygulama hakkındaki detaylar haberimizde.
29 Ağustos 2015 20:49
Kaybolan Telefonunuzu Bir Alkış Kadar Kolay
Kaybolan ya da çalınan telefonların nerede olduğunu öğrenebileceğiniz bir çok yöntem ve uygulamadan daha önce bahsetmiştik. Bu sefer tanıtacağımız uygulama yakınınızda olmasına rağmen bir türlü bulamadığınız telefonun nerede olduğunu bulmanızı sağlıyor, üstelik çok eğlenceli bir yöntemle.
 
Clap to Find, kaybettiğiniz telefonunuzun alkış sesini algılayarak alarm çalınmasını sağlıyor. Bu sayede kolay bir yerde olmasına rağmen bir türlü bulamadığınız telefonunuzun yerini tespit etmiş oluyorsunuz.
 
 Uygulama nasıl kullanılır?
 
Uygulamayı açar açmaz ekrandaki demoyu sonuna kadar takip edin. Clap To Start yazan kısma gelerek birbiri ardına 3 kere alkış yapın. “We have detected a sound ….” diye başlayan soruya ‘Yes’ diyorsunuz. Uygulama bu şekilde çalışır duruma gelmesine rağmen birkaç düzenleme daha yapmanız gerekiyor.
 
 
Öncelikle ‘Clap Detection Sensivity’ yazan kısma dokunun ve buradan hassasiyet ayarını istediğiniz gibi düzenleyin. Eğer bu hassasiyeti en yükseğe getirirseniz farklı sesleri alkış olarak algılayarak telefonunuz olmadık zamanlarda çalabilir. Yani en doğru değeri bulabilmek için birkaç deneme yapmanızda fayda var. Sonra Alert Setting yazısına dokunun ve buradan alarm tipini, sesini gibi bildirim ayarlarını dilediğiniz gibi düzenleyin. Uygulamadan çıktıktan sonra karşınıza çıkan soruya ‘Evet’ yanıtını vererek uygulamanın arka planda çalışmasına izin verin. (yoksa elleriniz patlayana kadar alkışlayın, yine de işinize yaramaz) Uygulamanın çalışır durumda olup olmadığını bildirimler kısmındaki ‘durdurmak için  ❚❚ (pause) simgesine dokunun’ yazısından anlayabilirsiniz.
 
Görüldüğü üzere hem pratik hem de eğlenceli bir uygulama. İsteyenler uygulamayı ücretsiz olarak aşağıdaki bağlantı üzerinden Android cihazlarına yükleyebilirler. (diğer işletim sistemleri için maalesef bulunmuyor)
 
webtekno
Etiketler : App , Apple , Clap to Find , iphone
448865
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Huawei nin Yeni İşletim Sistemi Ne Zaman Geliyor.

  Huawei' nin Yeni İşletim Sistemi Ne Zaman Geliyor.

  Huawei, MWC 2017'de akıllı telefonların yanı sıra yeni işletim sistemi EMUI 5.1'i de tanıtmaya hazırlanıyor. İşte Huawei EMUI 5.1 hakkında daha fazlası...
 • WhatsApp Yeni Güncellemesi!

  WhatsApp Yeni Güncellemesi!

  Whatsapp'a yeni bir güncelleme geldi. Whatsapp'ın yeni güncellemesi Status bugünden itibaren aktif olacak.
 • iOS 10.3 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı!

  iOS 10.3 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı!

  Apple, geliştiriciler için iOS 10.3 Beta 3 güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme acaba ne gibi yenlikler sunuyor. Detaylar haberimizde...
 • Tindera Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Tinder'a Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Dünyanın en popüler çöpçatanlık uygulaması olarak kabul edilen Tinder, çok yakında kısa video paylaşımları yapılabilecek şekilde güncellenebilir.
 • VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  iOS ve Android platformunda yer alan başarılı fotoğraf düzenleme uygulaması VSCO'nin yeni hizmeti olan VSCO X'i kullanıma sunuldu.
 • OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive uygulamasını güncelledi. Güncelleme birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Buyurun birlikte detaylarını inceleyelim.
 • Windows 10 Cloudtan Kötü Haber!

  Windows 10 Cloud'tan Kötü Haber!

  Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 Cloud henüz tamamlanmadı. Fakat Longhorn isimli Twitter kullanıcısı Windows 10 Cloud'u hacklediğini duyurdu.
 • Windows 10da Açık!

  Windows 10'da Açık!

  Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'da 0 gün açığı keşfedildi. Peki Hacker'lar Windows 10'unu kolayca hackleyebilir mi?
En Çok Okunan Haberler
 • İşte HTC U Ultra Fiyatı!İşte HTC U Ultra Fiyatı!
  HTC U Ultra'nın fiyatı belli oldu. HTC U Ultra 1 Mart'tan itibaren raflardaki yerini alacak. Yalnız HTC'nin yeni telefonunun fiyatı oldukça yüksek…
 • iPhone Da Patladı!iPhone Da Patladı!
  Akıllı telefonların patlaması haberlerini artık sıkça duymaya başladık. Patlayan telefonlar kervanına iPhone'da katıldı. Bu sefer de iphone 7 Plus…
 • iPhone 6 ve 6sde Yaşanan Sorun Çözüldü!iPhone 6 ve 6s'de Yaşanan Sorun Çözüldü!
  iPhone 6 serisinde yaşanan aniden kapanma sorunu kullanıcılar tarafından oldukça şikayet edilmişti. Şikayetler üzerine Apple tarafından açıklama…
 • Hackerların Tuzağına Düşmeyin!Hackerların Tuzağına Düşmeyin!
  Hackerlar bu sefer Google Chrome'u kullanarak kullanıcıları tuzağa düşürüyor. Bu yüzden kullanıcılar hayli tedirgin durumda. Fidye virüsü adı verilen…
 • LGnin Yeni Gücü LG X Power 2 Tanıtıldı!LG'nin Yeni Gücü LG X Power 2 Tanıtıldı!
  LG'nin güçlü telefonu LG X Power 2 tanıtıldı. MWC 2017'de görücüye çıkacak olan LG X Power 2, 4500 mAh gücünde pile sahip. X Power 2'nin işletim…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama