Karşınızda Yeni Para Birimi: Metronome

Jeff Garzik, daha iyi bir dijital para birimi oluşturmaya karar verdi. Metronome, farklı blok zincirleri üzerinde değişebilen bir kripto para birimi olarak düşünüldü.
25 Ekim 2017 17:52
Karşınızda Yeni Para Birimi: Metronome
Garzik, Bitcoin'in eski çekirdek geliştiricilerinden biri ve yeni bir dijital para birimiyle kripto para dünyasında dikkat çeken bir adım atmaya hazırlanıyor. Bloq CEO'su Garzik, yeni bir dijital para olan Metronome'u duyuracak. Kullanıcıların aynı simgeyle farklı blok zincirleri arasında geçiş yapmalarını sağlayan ilk kripto para olacak.
 
 
Garzik, Ethereum blok zincirindeki uygulamalar için kullanılan bozuk paraları QTum veya Rootstock'a atlamadan önce Ethereum Classic'e geçebileceklerini söyledi.
 
Hareketlilik, geliştiricilerin iç çatışmalarının veya gevşek kullanımın bir sonucu olarak bir blok zincirinin ortadan kalkması durumunda, Metronome sahipleri kendi konumlarını başka yerlere taşıyabilir. Madalyonların değerini korumasına ve ömürlerinin uzatılmasına yardımcı olması gerektiğini belirten Garzik, Bloq adı bir girişimiyle Metronome’u geliştirdi.  Garzik, kurumsal yatırımcıların da böyle bir şey görmekten heyecan duyacağını söylüyor ve kurumsal geliştiricilere özel geliştirme araçları sunacaklarını paylaşıyor. Bu sayede tekrarlayan ödemelerin ve çoklu para gönderimlerinin daha kolay yapılacağını da ekliyor.
 
 
Bloq'un diğer kurucularından ve endüstri savunucusu Dijital Ticaret Odası Başkanı Matthew Roszak, "Kurumsal yatırımcılar böyle bir şey yapmaktan çok heyecanlı olmalı. Binlerce yıllık bir kriptokrasi, sonuna kadar inşa edilmiş bir şey inşa ettik." dedi. 
 
Birçok dijital para birimi için bu bir endişe kaynağı. Geliştiriciler ve çeşitli taraftarlar arasında çıkan çatışma ve zincirdeki gelişmelerin yavaşlaması, kullanımın sınırlandırılmasına yardımcı oldu. Hem bitcoin hem de ana rakibi olan ethereum, birçok değişikliğe bölündü.
 
 
CoinMarketCap'e göre, bu iki madeni paranın yaratılması 900'ün üzerine piyasa değeri ekledi. Bu nedenle, Metronome'un piyasaya sürülmesinden önce zorlu bir rekabet var. Bitcoin'in 35 milyon aktif kullanıcısının aksine, Metronome sıfırdan başlayacak.
 
Metronome' nin paraları, kimsenin denetimi altında olmayan ve değiştirilemeyen özerk dağıtılmış yazılımlar tarafından üretilecek ve desteklenecek. Bu yazılım Aralık ayında başlayarak Metronome'u açık artırma yapacak ve paranın fiyatını yükseltmek için gelirleri kullanacak ve kullanacak. Projenin geri kalan kısmı açık kaynaklı olacak, bu nedenle herkes Metronome ile uygulama üretebilecek.
 
Bloq, kurumsal kullanıcılar için geliştirici araçlar sağlayacak. Şirketin ve şifreleme imkânının yaratılmasına ve geliştirilmesine yardım eden şirket ve diğerleri, Aralık ayında açık artırmaya çıkarılacak 10 milyonluk bir başlangıçtan 2 milyon Metronome parayı alacak, 8 milyonu ise piyasaya sunulacak.  Her 24 saatte, arza 2.880 yeni paralar eklenecek.
 
 
Metronome sahipleri, bir blok zincirden paralarını çıkarmak için bir dijital makbuz alabilecekler. Makbuzu orada Metronome eklemek için başka bir blok zincirine gönderebilirler
 
Garzik, yeni şifreli para birimi, kişilerin tekrar eden abonelik ödemelerine kaydolmasını kolaylaştıracağını ve çok sayıda ödemenin tek bir grupta gönderilmesine izin vereceğini belirtti.
 
milliyet
222731
Bu haberler ilginizi çekebilir