Kanada, Kargo Taşımacılığında Dronelar'ı Kullancak!

Drone'lar ile kargo taşımacılığı deyince akla ilk gelen isim Amazon olsa da, Kanada'nın bu konuda Amazon ve ABD'den daha büyük planları var.
16 Ocak 2017 13:46
Kanada, Kargo Taşımacılığında Droneları Kullancak!
Kuzey kesimleri kutup bölgesine yakın olan ve sürekli kar altında olan ülkenin bu bölgelerinde yaşayan halk için basitçe markete gitmek bile çoğu zaman büyük bir çileye dönüşebiliyor.
 
Kanada'nın yolları kardan, drone gelir havadan!
 
Açık yol bulmanın çok zor olduğu Kuzey Kanada bölgesinde halkın ihtiyaçlarının daha rahat karşılanabilmesi için Kanada hükumeti şimdi drone taşımacılığını yoğun olarak kullanmaya hazırlanıyor.
 
Kanada hükumeti yeni hazırladığı yasa ile ülkede drone kargo taşımacılığını düzene oturtmayı ve bu konuda faaliyet gösterecek şirketlere yol göstermeyi planlıyor. Böylece özellikle Kuzey Kanada'da dronelar ile sipariş tesliminin yaygınlaşmasını umuyor. 
 
 
Bu servislerin sadece pizza/hamburger siparişleri için değil, ilaç, market alışverişi, su hatta yakıt  gibi daha hayati ihtiyaçlar amacıyla da kullanılması bekleniyor.  
 
Daha önce de Fransa ve İngiltere ülkede drone taşımacılığını geliştirmek için çeşitli yasaları düzenlemişlerdi ancak bu ülkelerde drone taşımacılığı henüz bir ihtiyaç değil sadece siparişlerini çok hızlı bir şekilde kapılarında görmek isteyenlerin, ekstra ücret ödeyerek satın aldığı lüks bir hizmet olarak görülüyor.
 
Dolayısıyla, Kanada'daki girişimin dronlar ile yaşayan topluma çok daha iyi bir örnek oluşturacağı ve Amazon gibi drone servisleri geliştiren şirketlerin, yakın gelecekte karşılaşacakları sorunları görmek için bu bölgeye akın edeceği, Kuzey Kanada'nın tam bir drone cennetine dönüşeceği düşünülüyor.
 
shiftdelete
Etiketler : ABD , drone , Hamburger , Kanda , Pizza
768712
Bu haberler ilginizi çekebilir