Kahve Yapabilen Telefon Geliyor!

Kahve yapabilen telefon geliyor desek buna inanır mısınız? Evet yanlış duymadınız kahve ve eksprsso yapabilen telefon geliyor.
06 Mayıs 2017 17:06
Kahve Yapabilen Telefon Geliyor!
Akıllı telefonlarımızın özellikleri son zamanlarda çok gelişti lakin şimdiki muhtemel özellikleri için söyleyecek söz bulmakta zorlanıyor. Napoli'li bir şirket, telefonunuzu bir kahve ve espresso makinesine dönüştüren bir cihaz geliştirdi.
 
Mokase isimli cihazın çalışma şekli oldukça basit. Sıvı kahveyle doldurulmuş, silikon alüminyum bir tüp içerisinde ısıtılan tek kullanımlık kartuşlar kullanıyor. Kartuşu cihaza yerleştirin, demleme işlemini ne zaman başlatacağınızı ek uygulamaya bildirin ve zamanı geldiğinde espressoyu fincana dökün.
 
 
Şirket, cihazın ısı yalıtımı yapabildiğini ve böylece akıllı telefonunuzun serin kalacağı yerde kahvenin sıcak kalacağını iddia ediyor. 7 santimetre kalınlığındaki aksesuar, zararlı toksinler içermeden yüksek sıcaklıklara dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca tamamen su geçirmezdir ve lityum iyon pilini şarj etmek için bir USB kablosu barındırıyor. Mokase uygulaması, kullanıcıların kahvelerini ne zaman ısıtmaları gerektiğini kontrol etmelerini sağlıyorr ve tek kullanımlık kartuş, kahveyi üç aya kadar taze tutabilyor.
 
Mokase üç farklı tat ile gelecek: klasik, kavrulmuş ve Arabik aroma. Cihaz; Apple, Samsung, Huawei ve LG'nin amiral gemisi cihazlarıyla uyumlu. Şirket şu anda Kickstarter ile kampanya yürütüyor ve Eylül ayında sevkiyata başlamayı umuyor.
 

 
 
webtekno
456410
Bu haberler ilginizi çekebilir