Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
28 Temmuz 2017 15:57
Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!
Dün akşama doğru tüm dünyada flaş bir duyuru yapılmış ve dünyanın en zengin insanı unvanının yeni sahibinin Jeff Bezos olduğu açıklanmıştı. Dün New York borsasının açılmasıyla Amazon’un hisseleri %1.6 prim yapmış ve Bezos’un serveti 90,2 milyar dolara ulaşmıştı. Microsoft’un kurucusu Bill Gates ise 90 milyar dolar servetiyle ikinci sıraya düşmüştü.
 
Fakat sonraki gün (yani bugün) New York borsasının kapanmasıyla Amazon’un hisseleri %3,2 değer kaybetti ve Bezos bu gelişmeyle birlikte ‘dünyanın en zengin insanı’ unvanını yalnızca 8 saat koruyabilmiş oldu. 
 
Şu an Forbes’un ‘Gerçek Zamanlı Dünyanın Milyarderleri Listesi’ne baktığımızda Bezos’un serveti 88,7 milyar dolar olarak görünürken Gates ise 89,8 milyar dolar ile tekrar ilk sırada yer aldı.
 
 
Amazon’un bir günde bu kadar agresif bir değer kaybı yaşamasına sebep olarak firmanın net karındaki sert düşüşün etkili olduğu söyleniyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada bu yılın ikinci çeyreğindeki net kar, geçtiğimiz senenin aynı dönemine göre %77 azalarak 197 milyon dolara gerilemiş. Geçtiğimiz yıl nisan-haziran döneminde elde edilen net kar 857 milyon dolardı.
 
webtekno
978796
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama