Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!

Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte Amozon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti...
28 Temmuz 2017 10:46
Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!
Dünyanın en zengin insanı olma ünvanı uzun yıllar sonrasında artık Bill Gates’e ait değil. Öte yandan bu ünvan yine bir Teknoloji dünyası devinin kurucusu tarafından ele geçirilmiş durumda. İşte o isim!
 
 
 
 
En zengin artık Amazon kurucusu Jeff Bezos!
 
Amazon hisselerinin aniden yükselmesi sayesinde Amazon kurucusu Jeff Bezos, şirketin kazanç raporu öncesinde dünyanın en zengin insanı olarak tahtın sahibi oldu. Bu sayede 2013 yılından beri en zengin olan Microsoft ve Bill & Melinda Gates Vakfı kurucusu Bill Gates zirveyi kaybetti.
 
 
 
Bezos 89 milyar dolarlık servetle, 90 milyar dolarlık servete sahip Gates’i takip ederken, Amazon hisselerinin aniden yükselmesiyle serveti 90 milyar dolar barajını aştı. Amazon’un hisse başı değeriyse 15 doları gördü. Böylece Bezos, son 30 yılda en zengin insan olma ünvanını elde eden altıncı kişi oldu. Amazon kurucusunun bu milyarlar listesine 20 yıl önce girmiş olduğunu da not olarak düşelim.
 
Bu durum, 1994 yılında kurulan ve e-ticaret ile bulut servisleriyle adından söz ettiren Amazon’un ne kadar büyüdüğünün de önemli bir göstergesi olarak kabul ediliyor. Amazon Web Services ve dijital asistan Alexa ile de hız kazanan şirketin gelirlerinin yıldan yıla yüzde 22’lik artık göstermesi bekleniyor.
 
shiftdelete
464288
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama