Japonya Ve Amerika'dan Robot Savaşı!

Robot savaşına hazırlanın! Japonya, Amerika'nın robot düellosu teklifini kabul etti. İşte tüm detaylar...
09 Temmuz 2015 17:58
Japonya Ve Amerikadan Robot Savaşı!
Japon şirket Suidobahsi Heavy Industry, ürettiği devasa robotlar ile meşhur olmuş bir şirket. Tıpkı Japon şirketin benzeri olan Amerikan merkezli bir bir diğer şirket MegaBots ise, kafayı bu aralar Japon rakibine takmış durumda. Tıpkı Japon şirket gini devasa robotlar yapan ve bu konuda oldukça iddialı olan MegaBots, bu iddiasını bir adım daha ileri götürerek Japon firmaya meydan okumuştu. Japon firma bu meydan okumayı YouTube'da paylaşılan bir gönderi ile kabul etti. 
 
Düellonun çıkış noktası, yazının da başında belirttiğimiz gibi Amerika - Japonya arasında oynanan Dünya Kupası Final Maçı ile alakalı. Maçı Amerika alınca, Suidobashi CEO'su Kogoro Kurata, YouTube'da yaptığı bir yorum ile hem Amerika'ya, hem de Amerikan rakiplerine eğlenceli bir şekilde bulaşmıştı.
 
 
MegaBots'tan ise cevap gecikmedi. 2 Temmuz'da şirket, Japon rakibine resmen dev robot savaşında meydan okudu. İkili arasında yapılacak robot savaşında MegaBots'u Mark 2 isimli robot, Suidobashi'yi ise Kuratas isimli robot temsil edecek. Robotlardan Mark 2 altı, Kuratas ise 4.5 ton ağırlığında. İki robotun da özellikleri birbirlerine yakın.
 
Bakalım bu iki devin robotlarının düellosu nasıl olacak? Bu arada Kurata'nın MegaBots'un meydan okumasını kabul ettiği YouTube videosu da şu şekilde;
 

webtekno
Etiketler : Amerika , japonya , robot savaşı
710586
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
 • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!

  Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!

  Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte Amozon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama