Japon devi Viber'i satın aldı

Japon e-ticaret devi Rakuten, akıllı telefonların popüler sohbet uygulaması Viber'i 900 milyon dolara satın alıyor.
16 Şubat 2014 10:50
Japon devi Viberi satın aldı
Geçtiğimiz dönemlerde Kobo, Wuaki.tv ve Viki gibi büyük internet şirketlerini bünyesine katan ve hızla büyüme yoluna giden şirketin son alımı ise büyük ses getirdi. Pek çok telefon kullanıcısının internet üzerinden telefon görüşmesine olanak sağlayan uygulaması Viber Japon devinin oldu.
 
Viber alımıyla birlikte şirket online sohbet uygulamaları alanında 'ben de varım' derken Whatsapp ve Skype'ın bulunduğu bu pazarda rekabetin bundan sonraki seyrinin nasıl olacağı da merakla bekleniyor.
 
VIBER NEDİR
3G/4G veya WiFi üzerinden kullanıcıların herhangi bir operatörü dahi kullanmasına gerek kalmadan görüşmelerine olanak veren Viber hem yüksek ses kalitesinde görüşme olanağı veriyor hem de WiFi üzerinden konuşma yapıldığında kullanıcılar telefon görüşmelerini ücretsiz gerçekleştirebiliyor. Pek çok akıllı telefon tarafından desteklenen uygulama 2010 yılından bu yana servis verirken, dünya genelinde 200 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip.
hurriyet
Etiketler : cep telefonu , Uygulamalar , Viber
822828
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
  • Xiaomi Mi 6 CE Bugün Piyasaya Geliyor!Xiaomi Mi 6 CE Bugün Piyasaya Geliyor!
    Xiaomi'nin yeni telefonu olan ve hakkın da pek haber yapılmayan telefonu Xiaomi Mi 6 Ceramic Edition bugün piyasaya sunuluyor. İşte Xiaomi Mi 6 CE'nin…
  • İşte Samsung Galaxy Wide 2!İşte Samsung Galaxy Wide 2!
    Samsung, yeni telefonu olan Galaxy Wide 2 tanıtıldı. Giriş seviyesi olan Galaxy Wide 2, uygun fiyatı ile de öne çıkıyor.
  • LG X Venture Tanıtıldı!LG X Venture Tanıtıldı!
    LG'nin yeni telefonu X Venture tanıtıldı. LG X Venture darbelere ve suya karşı oldukça dayanıklı olması ile dikkat çekiyor...
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama