Japon devi Viber'i satın aldı

Japon e-ticaret devi Rakuten, akıllı telefonların popüler sohbet uygulaması Viber'i 900 milyon dolara satın alıyor.
16 Şubat 2014 10:50
Japon devi Viberi satın aldı
Geçtiğimiz dönemlerde Kobo, Wuaki.tv ve Viki gibi büyük internet şirketlerini bünyesine katan ve hızla büyüme yoluna giden şirketin son alımı ise büyük ses getirdi. Pek çok telefon kullanıcısının internet üzerinden telefon görüşmesine olanak sağlayan uygulaması Viber Japon devinin oldu.
 
Viber alımıyla birlikte şirket online sohbet uygulamaları alanında 'ben de varım' derken Whatsapp ve Skype'ın bulunduğu bu pazarda rekabetin bundan sonraki seyrinin nasıl olacağı da merakla bekleniyor.
 
VIBER NEDİR
3G/4G veya WiFi üzerinden kullanıcıların herhangi bir operatörü dahi kullanmasına gerek kalmadan görüşmelerine olanak veren Viber hem yüksek ses kalitesinde görüşme olanağı veriyor hem de WiFi üzerinden konuşma yapıldığında kullanıcılar telefon görüşmelerini ücretsiz gerçekleştirebiliyor. Pek çok akıllı telefon tarafından desteklenen uygulama 2010 yılından bu yana servis verirken, dünya genelinde 200 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip.
hurriyet
Etiketler : cep telefonu , Uygulamalar , Viber
18281
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Tindera Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Tinder'a Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Dünyanın en popüler çöpçatanlık uygulaması olarak kabul edilen Tinder, çok yakında kısa video paylaşımları yapılabilecek şekilde güncellenebilir.
 • VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  iOS ve Android platformunda yer alan başarılı fotoğraf düzenleme uygulaması VSCO'nin yeni hizmeti olan VSCO X'i kullanıma sunuldu.
 • OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive uygulamasını güncelledi. Güncelleme birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Buyurun birlikte detaylarını inceleyelim.
 • Windows 10 Cloudtan Kötü Haber!

  Windows 10 Cloud'tan Kötü Haber!

  Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 Cloud henüz tamamlanmadı. Fakat Longhorn isimli Twitter kullanıcısı Windows 10 Cloud'u hacklediğini duyurdu.
 • Windows 10da Açık!

  Windows 10'da Açık!

  Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'da 0 gün açığı keşfedildi. Peki Hacker'lar Windows 10'unu kolayca hackleyebilir mi?
 • Android 7.1.2 Güncellemesi!

  Android 7.1.2 Güncellemesi!

  Android 7.1.2'in yeni detayları gelmeye başladı. Detaylar haberimizde...
 • Microsofttan Chrome OSa Rakib!

  Microsoft'tan Chrome OS'a Rakib!

  Microsoft, Google Chrome OS'a rakip Windows 10 Cloud işletim sistemi çıkarmayı planlıyor. İşte Windows 10 Cloud hakkındaki ilk bilgiler...
 • Snapchate Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapchat'e Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapcode olarak adlandırılan bu kod sistemi ile Snapchat, internet sitelerine bağlantı verecek. Detaylar haberimizde...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama