iWatch'un çıkış tarihi belli oldu

Apple'ın akıllı saati iWatch'un çıkış tarihi belli oldu, işte iWatch'un bomba özellikleri
11 Temmuz 2014 23:18
iWatchun çıkış tarihi belli oldu
Apple'ın yıllardır beklenen; ancak sayısız görüntüsü yayınlanmasına karşın henüz elde avuçta hakkında çok da bilgi bulunmayan akıllı saati iWatch'un çıkış tarihi belli oldu. Apple'a yakın kaynaklardan uzman Ming-Chi Kuo'ya göre Apple, Kasım ayında iWatch'un üretimine başlayacak.
 
iWATCH ÜRETİMİNE KASIM AYINDA BAŞLANIYOR AMA...
Kasım ayında iWatch'un üretiminin başlayacağı iddiası doğru çıkarsa bu cihazlarla bu yıl karşılaşma olasılığımız bir hayli düşük gibi görünüyor; zira ürünün üretim aşamasından sonra satışa hazırlanması ve pek çok ara işlemler gelecek yıl Apple'ın saatini duyuracağı anlamına geliyor.
 
Su geçirmez özelliğe sahip olması dışında esnek bir AMOLED ekran kullanacağı düşünülen iWatch'ta Apple'ın sağlam yapısıyla bilinen safir cam kullanacağı düşünülürken, fiyatla ilgili herhangi bir bilgi bulunmuyor.
 
iWatch'la ilgili daha önceki iddialar Apple'ın ekim ayında iWatch'u satışa sunacağını öngörüyordu. Bakalım hangi tahmin doğru çıkacak?
 
İŞTE iWATCH'UN MUHTEMEL İSKELETİ
 
Sağlık Odaklı Bir Saat
Apple'ın saatinin üzerinde en az 10 adet sensör yer alacak ve bu sensörler kullanıcıların sağlık ve spor çalışmaları için takipçileri olacak. Bir yandan kullanıcıların adımlarını sayan ve yaktıkları kaloriyi hesaplayan iWatch, diğer yandan kalp ritmini de ölçebilecek.
 
Farklı Tasarımlara Sahip Olacak
iWatch tek bir tasarıma sahip olmayacak; aksine erkek ve kadınlar için iWatch'un tasarımlarında ciddi farklılıklar olacak. Bu noktada Apple'ın tasarıma düşkünlüğü ve cihazlara iki cinsiyet için de farklı zevklere hitap eden bir saat geliştireceği düşünülüyor.
 
Milyonlar Satacak
iPhone'dan çok daha düşük bir fiyat etiketine sahip olması beklenen iWatch için Apple, ilk yılda 50 milyon iWatch üretecek. Bu rakam daha piyasaya hiç çıkmamış bir ürün için bir hayli yüksek; özellikle birçok sürümü çıkan iPad'in son yılda 71 milyon sattığı gerçeği Apple'ın önünde duruyorken...
 
Ekran Boyutu
Reuters kaynaklarına göre 2.5 inç'lik ekrana sahip olması beklenen iWatch, dikdörtgen bir ekran kullanacak.
hurriyet
Etiketler : Apple , iphone , iWatch
333711
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
 • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!

  Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!

  Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte Amozon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama