iWatch’u ilk test eden Kobe Bryant oldu!

Apple bu son baharda tanıtımını yapmaya hazırlandığı iWatch’u spor dünyasının profesyonelleriyle test etmeye başladı. iWatch’u ilk test eden ise Kobe Bryant oldu.
23 Haziran 2014 11:24
iWatchu ilk test eden Kobe Bryant oldu!
Ulusal Hokey Ligi (NHL),  Majör Beyzbol Ligi (MLB) ve NBA dahil olmak üzere bir çok profesyonel oyuncu ile “yoğun eğitim ortamında spor yeteneklerini” test ettiği ortaya çıktı. 
 
iWatch’u test eden sporcular arasında Lakers’ın yıldızı Kobe Bryant ve Los Angeles King oyuncusu Dustin Brown bulunuyor. Gelen sızıntılara göre Kobe Bryant şirketin tasarım şefi Jony Ive ile geçen ay Apple’ın Kaliforniya’daki kampüsünde görüldü.
 
Apple’ın ABD’deki tüm profesyonel lig’lerin üst oyuncularıyla test etmek istediği ve Kobe Bryant ile daha kapsamlı bir çalışmaya girdiği söyleniyor. Özellikle Kobe Bryant ile çalışma istekleri ise hem ABD’nin batı eyaletlerinde hem de Çin’de birçok hayranı bulunması. 
 
Dünyanın en yüksek 5. Oyuncusu olan Kobe Bryant’ın marka elçisi olabileceği de söylentiler arasında. Bu iddiaları güçlendiren diğer bir bilgi ise Kobe Bryant’ın  Nike ile uzun soluklu bir ilişkisi olduğu ve Nike’ın da iWatch’un gelişiminde rol oynadığı gerçeği. 
 
Söylentilere göre Apple’ın yeni Healthkit uygulamasını da destekleyen iWatch, hem profesyonel hem de amatör spor tutkunları için yeni bir izleme ve teşhis cihazı olarak hizmet verecek.
 
Apple’ın zaten kavisli bir ekran için şirketlerle anlaşma yaptığı bilgisi biliniyordu. Bunlara ek olarak üretime başlandığı ve Ekim ayında tanıtılıp piyasaya sürüleceği söyleniyor.
 
Çeviri: incehesap
Etiketler : Apple , iWatch
213160
Bu haberler ilginizi çekebilir