İşte Xperia XZ1'in Tasarımsal Görüntüleri!

Sony'nin yeni telefonu Xperia XZ1, tanıtımına kısa süre kala ortaya çıktı. İşte Xperia'nın tasarımını ortaya koyan o görüntüler...
16 Ağustos 2017 10:34
İşte Xperia XZ1in Tasarımsal Görüntüleri!
Sony, Xperia XZ1 olarak adlandırılan yeni ve yüksek teknolojili bir akıllı telefonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. CompareRaja ve @OnLeaks tarafından ortaya çıkarılan bazı görüntüler sayesinde telefonun tasarımına bir göz atabileceğiz.
 
Anlaşılan, Xperia XZ1, Xperia XZs modeline büyük oranda benzeyen metal malzemeden yapılmış bir cihaz. Bazı kullanıcılar büyük üst ve alt çerçeve konusunda rahatsız olsa da, minimalist, zarif bir tasarıma sahip. Telefonun arka kamerasının yanındaki flaş ve algılayıcılar, Xperia XZ Premium'da görüldüğü gibi yatay duruyor ancak daha merkezli. Yeni akıllı telefonun üst kısmında bir kulaklık girişi, alt kısmında da bir USB Type-C girişi bulunuyor. Sağ ve sol tarafta bir hibrid microSD / SIM kart yuvası olduğu görülürken bir güç düğmesi (büyük olasılıkla bir parmak izi tarayıcısı gizliyor), bir ses yükselticisi ve özel bir kamera düğmesi görebiliyoruz.
 
Xperia XZ1'in 5.2 inç ekran (bilinmeyen çözünürlük) ile geleceği ve 146.8 x 73.4 x 7.6 mm ölçülerinde olacağı söyleniyor. Bu, Xperia XZs modelinden(146 x 72 x 8.1 mm)  biraz daha uzun boylu ve geniş olmasının yanı sıra, biraz daha inceltilmiş olduğu anlamına geliyor.
 
Diğer söylentiler arasında bir Qualcomm Snapdragon 835 işlemci, 4 GB RAM ve 3000 mAh pil yer alıyor. Yeni telefon, 19 MP arka kamera, 12 MP ön kamera ve Android O işletim sistemi gibi özelliklere de sahip olacak.
 
Daha önce bildirildiği gibi Sony, muhtemelen Xperia XZ1'i 31 Ağustos'ta düzenlenecek olan IFA 2017'de, bir Xperia XZ1 Compact ve bir orta menzilli Xperia X1 ile aynı anda duyuracak. @OnLeaks, birçok tanıtılmamış akıllı telefonun tasarımlarını doğru bir şekilde ortaya çıkarmasıyla ünlüdür. Dolayısıyla, bu görüntülerde görülen cihazın gerçek Xperia XZ1'e benzediğine kesinlikle inanıyoruz.
 
 
 
 
 
 
 
teknolojioku
Etiketler : IFA 2017 , Sony , Xperia XZ1
736718
Bu haberler ilginizi çekebilir