İşte Xbox One X Türkiye Fiyatı!

Microsoft'un oyun konsolu Xbox One X'in nihayet Türkiye fiyatı açıklandı. İşte Xbox One X ile ilgili tüm detaylar haberimizde...
17 Ekim 2017 19:18
İşte Xbox One X Türkiye Fiyatı!
Xbox One X fiyatı sonunda belli oldu. Microsoft, geçtiğimiz aylarda düzenlenilen E3 2017 fuarında gerçekleştirdiği etkinlik kapsamında, bugüne kadar üretilen en küçük ve en güçlü Xbox One olarak tanıtılan yeni oyun konsolu Xbox One X‘in tanıtımını gerçekleştirmişti. Şimdiyse düzenlenen özel bir etkinlikle Xbox One X Türkiye fiyatı beli oldu.
 
Hatırlarsanız daha önce cihazın 7 Kasım’da tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de satışa sunulacağını daha önce sizlere duyurmuştuk.
 
Tasarımsal anlamda bazı küçük farklılıklara ev sahipliği yapan Xbox One X Project Scorpio Edition modelinin ardından, şimdi de normal versiyon olan Xbox One X fiyatı açıklandı.
 
 
 
 
Xbox One X fiyatı sonunda belli oldu
 
Microsoft tarafından dünyanın en güçlü konsolu olarak lanse edilen Xbox One X modeli, ülkemizde 2699 TL’lik fiyat etiketi ile satışa sunulacak.
 
Daha önce fiyatı duyurulan Xbox One X Project Scorpio fiyatı ise 2899 TL olacak.
 
Xbox One X özellikle standart cihazdan tasarımsal olarak çok farklı görünüyor. Bugüne kadar üretilen en güçlü Xbox olmasına rağmen, çok daha az yer kaplıyor.
 
 
Gelelim özel versiyon olan Scorpio’ya. Yeşil renkte dikey olarak yazılmış Project Scorpio yazısını taşıyan cihazın, Xbox One X ile arasında donanımsal olarak herhangi bir fark bulunmuyor. Bu versiyon sadece siyah renk seçeneği ile karşımıza çıkarken standart versiyonda yer almayan dokulu yüzeyi ile dikkat çekmeyi başarıyor.
 
Konsol aynı zamanda SSAA teknolojisini de kullanacak. Yani oyunları 4K çözünürlüğünde işleyip, daha düşük çözünürlüklerde oynatabilecek. Bu sayede düşük çözünürlüklü ekran veya TV’lerde bile yüksek seviyede detay görebileceksiniz.
 
 
Cihaz tıplı PS4 Pro gibi 9. nesile geçmek yerine ara bir nesil oluşturuyor. Güçlendirilmiş GPU ve CPU sayesinde konsol tarihinde ilk kez doğal çözünürlük olarak 4K ile oyun oynanabilecek. Hatta Forza Motorsport 7 4K 60fps gibi inanılmaz bir kare/saniye oranı ile bizlere sunuluyor.
 
Teknik özellikleri kısaca bir hatırlamak gerekirse, AMD‘nin geliştirdiği 2.3 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli bir işlemciden ve 6 TFLOPS gücünde bir grafik biriminden güç alan konsol, 12 GB’lık GDDR5 RAM ve 1 TB’dan başlayan depolama kapasiteleri ile karşımıza çıkıyor
 
shiftdelete
76603
Bu haberler ilginizi çekebilir