İşte Volkswagen ve Ford'un Sesli Asistanı!

Volkswagen ve Ford, araçlarını Amazon Alexa sesli asistanı ile entegre edecekler.
07 Ocak 2017 23:30
İşte Volkswagen ve Fordun Sesli Asistanı!
Amazon’un sesli asistanı Alexa, çoğunlukla kablosuz hoparlörlerde yaşıyordu ancak, şu an akıllı telefonlara geçiyor. Huawei Mate 9 bunun ilk örneği diyebiliriz. Bunun yanısıra sesli asistan, otomobil alanında da kullanılmaya başlandı.
 
Volkswagen, CES 2017’de düzenlediği etkinlikte, sürüş odaklı işlevsellik sağlamak amacı ile Alexa’yı gelecekteki otomobillerine entegre ettiğini açıkladı. Aracın baş ünitesine eklenen bir dokunma ile konuşma arabirimi sayesinde sürücüler, akıllı ev özelliklerini değiştirme, müzik dinleme ve bildirimleri ayarlama gibi işlemleri yapabilecek.
 
 
Alexa ayrıca araç sahiplerinin yakıt ve sıvı seviyelerini kontrol etmelerine, yedek parçaları sipariş etmelerine, yol tarifleri göndermelerine ve diğer uygun malzemeleri düzenlemelerine izin verecek. 
 
Volkswagen ve Amazon, ileriki zamanlarda araç içi Alexa entegrasyonu hakkında daha fazla ayrıntı paylaşacak.  Alexa ile entegre olan tek Alman otomobil üreticisi Volkswagen değil. Ford, akıllı ev özelliklerini, arama ve gezinme sorgularını ve sesli kitapları dinlemek, müzik dinlemek ve alışveriş yapmak gibi Amazon işlevselliğini sağlayan tüm özellikleri ekleyecek. Açıkçası, Alexa'da bir sürücünün yardımcısı olarak bol miktarda potansiyel var.
 
 
teknolojioku
Etiketler : Alexa , Amazon , CES 2017 , Ford , otomobil , Wolksvagen
302199
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Google Bedava İnternet Sunacak!

  Google Bedava İnternet Sunacak!

  Google'dan dev proje. Google, kırsal bölgelerde ve internet erişiminin kısıtlı oldu yerlerde innterne erişimi sağlamak için dev bir adım attı.
 • En Hızlı Ferrari 812 Superfast!

  En Hızlı Ferrari 812 Superfast!

  Ferrari'nin en hızlı ve en güçlü otomobili piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. 0-100 km'yi 2.9'de katedecek olan 812 Superfast, Uluslararası Otomobil Fuarında tanıtılacak.
 • Asusun Sanal Gerçeklik Gözlüğü?

  Asus'un Sanal Gerçeklik Gözlüğü?

  Asus sanal gerçeklik gözlüğünde bir çığır açacağa benziyor. Asus, diğer sanal gerçeklik gözlüğü üreticilerinden farklı bir ürünle meraklılarının karşısına çıkacak. Ayrıntıları haberimizde...
 • Google Home İle Ne Yapabiliriz!

  Google Home İle Ne Yapabiliriz!

  Google Home ile neler yapılabilir? Sizin sadece bir sözünüzle evinizin ihtiyacı olan siparişlerini veren biri olsa hiç fena olmazdı değil mi? Google Home bunu yapacak desek!
 • Apple WWDC 17 Etkinliğinin Tarihi Belli Oldu!

  Apple WWDC 17 Etkinliğinin Tarihi Belli Oldu!

  Apple'ın geliştirici odaklı pek çok yeniliği tanıttığı WWDC (Dünya Geliştiriciler Konferansı) etkinliğinin bu yılki tarihi belli oldu!
 • KasperskyOS Tanıtıldı!

  KasperskyOS Tanıtıldı!

  KasperskyOS, sıkı siber güvenlik gereksinimleri olan gömülü sistemler için tasarlanmış özel bir işletim sistemi. İşte KasperskyOS işletim sisteminin özellikleri ve daha fazlası...
 • SamsungWA Artık Türkiyede!

  SamsungWA Artık Türkiye'de!

  Samsung'un online alışveriş sitesi artık Türkiye'de. Giyilebilir teknoloji ürünleri ve bir çok ürün aksesuarı bulunun siteye artık Türkiye'den ulaşmak mmkün.
 • ZTEnin Yeni Akıllı Saati!

  ZTE'nin Yeni Akıllı Saati!

  ZTE'nin, Android Wear işletim sistemi ile çalışan ilk akıllı saati ZTE Quartz piyasaya sızdırıldı. Peki ne gibi özellikleri barındırıyor...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama