İşte Tim Cook'un 2016 Yılı Kazancı!

2016 yıl sonu ıtibari Apple CEO'su Tim Cook'un yıllık kazancı merak konusu oldu.
07 Ocak 2017 21:28
İşte Tim Cookun 2016 Yılı Kazancı!
 
Her yıl büyük şirketlerin tepe yöneticilerinin yıllık kazançları ile ilgili bir çok dedikodu ortaya atılır. The Wall Street Journal'ın geçtiğimiz günlerde hazırladığı bir rapor, Apple'ın CEO'su ve Cupertino'da bulunan diğer yöneticilerin kazançları hakkında bilgi  veriyor. 
 
Apple'ın zararı Cook'a da yansıdı
 
Rapor 2016'da Cook'un 8.75 milyon dolar kazandığını ortaya koyuyor. 2015 yılındaki kazancını bakıldığında 1.5 milyon dolar daha düşük olduğu anlaşılıyor. Cook'un tazminatnda bir önceki yıla göre % 15'lik bir kayıp var. 
 
The Wall Street Journal'ın verdiği bilgiler Apple'ın  yıllık 215.6 milyar dolarlık satışının 2016 yılı için  223.6 milyar dolar olarak belirlediği hedefinin % 3.7 altında olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca 60,3 milyar dolarlık işletme geliri hedefi de % 0.5 düşüşle 60 milyar dolar olarak gerçekleşti.
 
Tim Cook'un maaşı 10.3 milyon dolardan %15 kayıpla 8.75 milyon dolara düşerken diğer yöneticilerin maaşlarında % 9'luk düşüş yaşandı. Dolayısıyla maaşı düşen tek yetkili Cook değil. 2016 yılına kadarki 4 yıl boyunca yöneticiler her yıl bir öncekinden daha fazla kazanmışlardı.
shiftdelete
926096
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • LG G6nın Kamera Detayları!

  LG G6'nın Kamera Detayları!

  Mobil Dünya Kongresi 2017'de tanıtılacak olan LG'nin yeni amiral gemisi G6'nın kamerası ile ilgili detaylar çok bilinmiyordu. G6 kamerasının detaylarına birlikte bakalım.
 • Huawei P10nun Reklam Filmi!

  Huawei P10'nun Reklam Filmi!

  MWC 2017'ye sayılı günler kala firmalar ürünlerinin reklamlarını yapmaya başladı. Huawe P10'un da reklamı yayınlandı. İşte kısa reklam filmi!
 • Telefon Ekranları Artık Daha Güçlü!

  Telefon Ekranları Artık Daha Güçlü!

  Bir çoğumuz akıllı telefonlarımızın ekranın çizilmesinden ya da kırılmasından korkuyoruzdur. ProtectPax sıvı cam teknolojisi sayesinde, artık telefonlarınız daha sağlam.
 • İşte Nokia 8 Fiyatı ve Özellikleri!

  İşte Nokia 8 Fiyatı ve Özellikleri!

  Akıllı telefon pazarına dönüş yapan Nokia'nın, yeni telefonu olan Nokia 8 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. İşte Nokia'nın özellikleri ve fiyatı!
 • iPhonenun Yüz Tanıma Teknolojisi!

  iPhone'nun Yüz Tanıma Teknolojisi!

  Apple Eylül ayında tanıtacağı yeni amiral gemisi iPhone'nun, yüz tanıma teknolojisiyle geleceği iddia edilmişti. iPhone'nun yeni modeli ile ilgili yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor. Detaylar haberimizde!
 • iPhonenun Bu Özelliğini Biliyor Muydunuz?

  iPhone’nun Bu Özelliğini Biliyor Muydunuz?

  iPhone kamerasının her zaman istediğiniz yerden başlamasını ister misiniz? Örneğin kamerayı açtığınızda hep video modunda ya da kare modunda çalışmasını ister misiniz? İsterseniz işte yanıtı!
 • iPhone 10. Yıla Özel iPhone İsmi Ne Olacak?

  iPhone 10. Yıla Özel iPhone İsmi Ne Olacak?

  Apple, yeni amiral gemisini bu yıl tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni iPhone'un ismi ile ilgili de bir çok iddia ortaya atıldı. Peki iPhone'un 10. yıl ismi ne olacak?
 • iPhone Rehberiniz Silinirse Yapmanız Gerekenler!

  iPhone Rehberiniz Silinirse Yapmanız Gerekenler!

  iPhone'unuzda yedekleme işlemi yapmadınız ve telefondaki rehberiniz silindi! Peki iPhone rehberi silinirse ne Yapılır?
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama