İşte ses tanıyan navigasyon

Next&NextStar'ın yeni navigasyon cihazı, sesli komutlarınızı tanıyor ve kullanımı kolaylaştırıyor!
11 Ocak 2014 10:20
İşte ses tanıyan navigasyon

Navigasyon teknolojilerinin önemli markalarından Next&NextStar, araç kullanıcılarının vazgeçilmezi olan navigasyon cihazlarında yeni bir dönem başlatıyor. Next&NextStar'ın yeni 5035 navigasyon cihazları için geliştirdiği VR Plus ses komut sistemi ile ekrana dokunmak, adres girmek gibi zaman harcayan işlemler tarih oluyor.

 

Navigasyon dünyasında bugüne kadar fotoğrafla navigasyon (FotoNAV), trafik bilgi sistemi (TBS), oversense dokunmatik ekran teknolojisi gibi ilkleri navigasyon kullanıcılarıyla buluşturan Next&NextStar, ekrana dokunmadan sesle komut verebilme imkanı sunan VR Plus teknolojisiyle ilgi çekecek.

 

Next&NextStar'ın yazılım ortakları ile birlikte geliştirdiği VR Plus ses tanıma teknolojisi, yeni 5035 navigasyon cihazlarıyla tüketicinin beğenisine sunuluyor. Navigasyon kullanıcıları adres girme, önemli nokta ve favoriler arasında arama yapma gibi işlemleri artık sesli olarak yapabiliyor. Cihaz ayrıca seyir esnasında cadde, sokak isimleri ve trafik durumunu da sesli olarak bildiriyor. Next&NextStar 5035 Navigasyon Cihazı perakende satış fiyatı 249 TL.

haberler.com
Etiket : Navigasyon
874051
Bu haberler ilginizi çekebilir