İşte Samsung'un 'İşkence Merkezi' !

Bugün için elimizden düşmeyen telefon ve tabletler bakın Samsung'un 'işkence' merkezinden nasıl geçiyor?
14 Aralık 2013 19:09
İşte Samsungun İşkence Merkezi !

Güney Kore’nin ve Uzakdoğu’nun en büyük firmalarından biri olan Samsung, cep telefonları, tabletler, LCD monitörler ve TV’ler dışında çok sayıda farklı ürün grubunda çalışmalar yapıyor. 1938'den beri gıda, tekstil, sigorta, güvenlik gibi alanlarda çalışmış firmanın üretim tesislerinde hayli ilginç kalite kontrol testleri de gerçekleşiyor. Tüketici elektroniği üreten fabrika aynı zamanda ürün kalitesinden sorumlu.

Bataryaların testi için kullanılan yöntemlerden biri statik elektrik yükleme. Galaxy S4 ve Note 3 gibi popüler modellerin üretildiği Gumi işletmesinde özel tip test odaları var. Örneğin metal bir zemine sahip odada tabletler 1 metre yüksekten yere düşürülüp etkiler gözlemleniyor. Kimi zaman benzer deneme 300 kez tekrarlanıp tabletin hala çalışıp çalışmadığı kontrol ediliyor. Diğer yandan testlerin büyük kısmı otomatik ve çalışan gerekmiyor.

Buzdolaplarını andıran büyük metal kutular, telefonların dayanıklılığını analiz ediyor. Özel bir cihaz, Galaxy Mega modelini iki uçtan tutup farklı yönlerde çevirerek cihazın tepkisini test ediyor. Başka bir odadaysa klavyeli telefonlarda su püskürtülüp yağmurun etkisi anlaşılmaya çalışılıyor. Cihazlardan biriyse telefonda yer alan Home butonuna 200 bin kez arka arkaya basarak tuşun kalitesini test ediyor. Samsung’un beklentisi cihazların üç yıl dayanacak kalitede olması. Sonuç olarak Samsung yeni bir cihazı üretmeye başlamadan önce yedi bin farklı testten geçiriyor.

radikal
21572
Bu haberler ilginizi çekebilir