İşte Oyun oynatan İlk Telefon!

Bize ilk oyun oynatan telefon hangisi? Eğer cevabın Nokia 6110 olduğunu düşünüyorsanız çoktan yanıldınız! İşte bize ilk oyun oynatan telefon...
14 Mart 2015 18:00
İşte Oyun oynatan İlk Telefon!
Mobil oyunlar büyük çıkışlarını akıllı telefonlarla birlikte yaşasalar da, geçmişleri akıllı olmayan cep telefonlarına kadar uzanıyor. 1997 yılında Piyasaya çıkan Nokia 6110, yılan oyunu ile efsaneleşse de, kendisi oyun oynatan ilk telefon değildi.
 
Hagenuk MT-2000, tam 20 yıl önce satışa sunulan ve birçok yönüyle mobil cihaz tarihinde adını altın harflerle yazıdran bir cep telefonu. Döneminin en gelişmiş modeli olan Danimarkalı cep devi, tarihin ilk dahili mobil antenini, dünyanın ilk yumuşak tuşlu telefon klavyesini içeriyordu.
 
 
Bu özelliklerle yetinmeyen Hagenuk MT-2000, Tetris’in değişik bir versiyonunu da kullanıcılarına sunmasıyla dikkat çekiyordu. Mobil oyun anlayışının bugünkü seviyesine gelmesinde büyük katkıları olan Hagenuk şirketi, günümüzde akılsız cep telefonu üretimine devam ediyor.
609193
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
 • Galaxy S8 Plusın Ekran Ücreti!Galaxy S8 Plus'ın Ekran Ücreti!
  Galaxy S8 Plus'ın ekranı kırıldığı zaman değiştirmenin de bir maliyeti olacak. İşte Galaxy S8 Plus'ın ekran değişim ücreti.
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!
  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri,…
 • Xiaomi Mi 6 Çıktığı Anda Tükendi!Xiaomi Mi 6 Çıktığı Anda Tükendi!
  Xiaomi Mi 6, Çin'de satışa çıktı. Xiaom'nin yeni amiral gemisi Mi 6, satışa çıktığı anda saniyeler içinde tükendi!
 • iPhone 8in Kalıbı Ortaya Çıktı!iPhone 8'in Kalıbı Ortaya Çıktı!
  Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 8 hakkında sızıntılar durmak bilmiyor. Bugün iPhone 8'in kasa kalıbı olduğu iddia edilen yeni bir görüntü ortaya…
 • Beyaz iPhone 8 Konseti Ortaya Çıktı!Beyaz iPhone 8 Konseti Ortaya Çıktı!
  Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8 ile ilgili yeni konsept videosu yayınlandı. Konsept videosunda beyaz iPhone, oldukça güzel görünüyor.
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama