İşte Microsoft Launcher!

Bugün itibari ile Microsoft Launcher yayınlandı. İşte Microsoft Launcher hakkındaki tüm detaylar...
06 Ekim 2017 10:01
İşte Microsoft Launcher!
Microsoft Launcher, Microsoft Edge ile birlikte resmen duyuruldu. Microsoft’un esasında ilk olarak iki yıl evvel tanıttığı Android Launcher uygulaması güncellenerek yepyeni ismiyle yeniden karşımıza çıktı.
 
Arrow Launcher artık Microsoft Launcher!
 
Microsoft’un Garage girişimi kapsamında tanıttığı Arrow Launcher, bugün itibariyle yepyeni bir konumdan Microsoft Launcher adıyla hayatına devam edecek.
 
Windows Mobile işletim sisteminden umudunu kesen Microsoft kozlarını Android tarafında oynamaya başladı. Şirket, Apple’ın cihazlarında kullandığı Handoff özelliği yani “PC üzerinde devam et” seçeneğinin farklı bir versiyonunu yeni Android uygulaması ile sunmayı hedefliyor.
 
 
Bilgisayar ve telefon üzerinde bir köprü kurması hedeflenen bu başlatıcı ile kişiselleştirilebilir ekran deneyiminden sonuna kadar faydalanırken Microsoft’un arama motoru Bing’de unutulmamış ve ekrana yerleştirilmiş.
 
Fotoğraf görüntüleme, dosya düzenleme, web üzerinde gezme veya Office veya Outlook gibi Microsoft servislerini oldukça kolay bir şekilde kullanıcıya sunmayı hedefleyen Launcher ayrıca “PC üzerinden devam et” seçeneği sayesinde kullanışlılığı ön plana çıkartacak.
 
 
Ayrıca bir bilgi ekranının yer aldığı başlatıcıda, haberler, randevular, hatırlatıcı, son etkinlikler ve sık kullanılan uygulamalar bulunuyor. Bunun yanı sıra farklı temalar ve ana renk seçimleriyle kişiselleştirilebildiğiniz başlatıcıda her gün için yeni bir duvar kağıdı seçeneği de sunulmuş.
 
 
Halihazırda Microsoft Launcher beta sürümüyle Google Play’de yerini almışken, Arrow Launcher kullanıcıları ise otomatik olarak Microsoft Launcher kullanıcısı olacak. Eğer cihazınızda beta sürümü denemek istiyorsanız buraya tıklayarak uygulamaya ulaşabilirsiniz.
 
shiftdelete
242755
Bu haberler ilginizi çekebilir