İşte macOS High Sierra!

WWDC 2017'de macOS High Sierra da tanıtıldı. Bir çok yenilik ile gelen macOS High Sierra ile ilgi ayrıntılar haberimizde.
06 Haziran 2017 01:09
İşte macOS High Sierra!
WWDC 2017 etkinliği kapsamında kullanıcıların karşısına yenilikler ile çıkmaya devam eden Apple, yeni macOS High Sierra işletim sisteminin duyurusunu gerçekleştirdi.
 
Yeni macOS sürümünü anlatması için sahneye Craig Federighi'yi davet eden Tim Cook'un, Mac deneyimini çok daha ileriye taşıdıklarını vurgulaması dikkatlerden kaçmadı.
 
macOS High Sierra ile sunulan yenilikler!
 
10.13 sürüm numarasıyla karşımıza çıkan macOS High Sierra ile birlikte Federighi'nin ilk duyurusunu gerçekleştirdiği yenilik, Safari'nin videoların otomatik oynatılmaya başlandığı siteleri tespit ederek bunun önüne geçeceği oldu.
 
 
Bunun yanı sıra kullanıcı verilerini korumak için akıllı izleme koruması özelliğine kavuşan Safari'nin, en hızlı web tarayıcısı olduğu iddia ediliyor.
 
 
Yeniliklere ev sahipliği yapan bir diğer uygulama olan Fotoğraflar, artık içeriklerin filtrelenmesini sağlayan yeni bir açılır menüye ve fotoğrafları çok daha detaylı bir şekilde düzenlemeyi sağlayan yeni araçlara sahip.
 
 
Spotlight ile entegre bir hale getirilen Posta uygulaması, bölünmüş ekran desteği sayesinde kullanıcıların bir yandan internette gezinirken diğer yandan e-posta yazabilmelerine imkan tanıyacak.
 
30 yılı aşkın süredir kullanılan HFS dosya sistemine macOS High Sierra ile veda eden Apple bilgisayarlar, artık yeni APFS dosya sistemini kullanacak.
 
H.264'e göre kaliteden ödün vermeden yüzde 40 daha fazla sıkıştırma imkanı sağlayan H.265 video kodeği ile gelen macOS High Sierra, sanal gerçeklik Teknolojisine sunduğu destek ile ön plana çıkıyor.
 
shiftdelete
466604
Bu haberler ilginizi çekebilir