İşte LG V20 Kamera Test Sonuçları!

Tarafsız ve detaylı testlerle adından söz ettiren DxOMark, LG V20'nin kameresı için ne bakalım ne sonuç yayınladı?
24 Aralık 2016 10:17
İşte LG V20 Kamera Test Sonuçları!
Güney Koreli akıllı telefon üreticisi LG'nin yeni amiral gemisi V20, son günlerde akıllı telefon pazarının en fazla merak edilen telefonlarından birisi haline geldi.
 
Detaylı ve tarafsız bir şekilde yaptığı makine, sensör ve lens testleri ile tanınan DxOMark'ın konuğu ise bu kez LG V20 oldu.
 
DxOMark'ın yaptığı değerlendirmeye geçmeden önce, LG V20'nin kamera özelliklerine kısaca bir göz atalım. 
 
LG V20 kamera özellikleri!
 
Birisi 16 megapiksel çözünürlüğünde f/1.8 diyafram aralığında diğeri ise 8 megapiksel çözünürlüğünde f/2.4 diyafram aralığında olmak üzere toplamda iki adet sensörün yer aldığı arka kamera, OIS ile birlikte geliyor.
 
 
4K video kaydı yapabilen LG V20'nin ön tarafında ise 5 megapiksel çözünürlüğünde f/1.9'luk bir ön kamera yer alıyor.
 
LG V20 kamerası kaç puan aldı?
 
LG V20, DxOMark tarafından yapılan kamera testinden 85 puan alarak Huawei Mate 9 ile aynı başarıyı elde etmiş oldu.
 
Bazı otofokus problemleri nedeniyle video çekiminde LG G5 ile aynı skoru (82) alan LG V20, fotoğraf çekimi konusunda ise DxOMark uzmanlarının beğenisini kazanmayı başarmış.
 
 
Tabi, bu skoru diğer firmaların amiral gemi modelleri ile kıyasladığımızda ise liderlik 89 puan ile Google Pixel'in elinde. Pixel'in ardından 88 puan ile HTC 10, Samsung Galaxy S7 edge ve Sony Xperia X Performance üçlüsü geliyor.
 
Bu cihazların ardından ise 87 puan ile Moto Z Force Droid, Galaxy S6 Edge Plus ve Xperia Z5 geliyor. Yani, LG V20 başarılı bir kameraya sahip ancak diğer rakipleri ile kıyaslandığında birçok amiral gemisinin gerisinde kalıyor.
shiftdelete
Etiketler : 4k video , Galaxy S6 Edge , Kamera , LG , LG V20
287517
Bu haberler ilginizi çekebilir