İşte Gerçek Zamanlı Çeviri Yapabilen Google Pixel Buds!

Google, düzenlediği etkinlikte bir çok ürününü tanıttı. Bu tanıtılan ürünlerden biri de gerçek zamanlı çeviri yapabilen Google Pixel Buds idi. İşte Google Pixel Buds'ın özellikleri ve fiyatı...
05 Ekim 2017 00:34
İşte Gerçek Zamanlı Çeviri Yapabilen Google Pixel Buds!
Google, Pixel 2 ve Pixel 2 XL akıllı telefonlarını tanıttığı etkinliğinde bir de Apple AirPods rakibinin duyurusunu gerçekleştirdi. Şirketin Pixel serisiyle uyum içinde çalışacak olan ilk kablosuz kulaklıkları Google Pixel Buds, gerçek zamanlı çeviri yapabilmesiyle alternatiflerinin arasından sıyrılıyor.
 
Google Pixel Buds hangi özelliklere sahip?
 
Pixel Buds, gerçek zamanlı çeviri için kullanıcıların Google Çeviri uygulamasına erişmesini sağlıyor. Bu sayede farklı dil konuşan kişilerle muhabbet edilmesi sağlanmakta. Ürünün en çok dikkat çeken özelliği de zaten bu diyebiliriz. Bu özellikle iki Pixel Buds kullanıcısı yerel dillerinde konuşurken aynı anda çok küçük bir gecikmeyle çeviri gerçekleşiyor. 40 farklı dil için desteğin sunulduğunu da belirtelim. Bu anlamda Pixel Buds’ı Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi’ndeki Babil Balığı’na benzettik.
 
 
Kablosuz kulaklıkların sağ ve sol parçaları bir kablo ile birbirine bağlı. Öte yandan yanlış anlaşılmasın, bu kablo bir akıllı telefon veya farklı bir cihaza bağlantı için değil. Ürünün tüm kontrolleri sağ tarafa entegre edilmiş. Bu kulaklığa tıkladığınızda veya bastığınızda Google Asistan aktif hale geliyor. Asistan tahmin edeceğiniz gibi size gelen bildirimleri ve mesajları okuma işlevine sahip.
 
 
Pixel Buds tek bir şarjla 5 saate kadar kullanılabiliyor. Ürünle gelen şarj kılıfı ise 24 saate kadar batarya süresi sağlamakta. Beyaz, siyah ve mavi renk seçenekleriyle ön siparişe açılan kablosuz kulaklıkların fiyatıysa 159 dolar.
 
shiftdelete
243716
Bu haberler ilginizi çekebilir