İşte Essential Telefonunun Özellikleri!

Android mimarı Andry Rubin tarafından kurulan Essential Product'ın akıllı telefonuna ait özellikler benckmark testi sonucu ortaya çıktı.
15 Ocak 2017 18:38
İşte Essential Telefonunun Özellikleri!
Android mimarı Andy Rubin’in kurmuş olduğu Essential Products Inc. tarafından üst seviye bir akıllı telefon geleceğine dair detayları sizlerle paylaşmıştık. Tam da bu gelişmenin ardından amiral gemisi akıllı telefona dair sıcağı sıcağına yeni detaylar ortaya çıkmış durumda.
 
Andy Rubin imzalı amiral gemisi akıllı telefon Geekbench’te gözüktü!
 
40 kişilik bir ekibin çalışmalarını sürdürdüğü Essential Products, sunacağı amiral gemisi akıllı telefon ile Apple iPhone, Samsung Galaxy S ve Google Pixel’i alt etmek hedefinde. Peki, 5.5 inç ekran ve Apple 3D Touch benzeri Teknoloji ile geleceği söylenilen Essential Products akıllı telefonu hangi teknik özelliklere sahip?
 
Rubin’in akıllı telefon pazarına adım atacak olan yeni cihazının, geçtiğimiz ay Geekbench’te benchmark testinin gerçekleştirildiği görüldü. Essential FIH-PM1 adıyla test edilen cihaz Android 7.0 Nougat önyüklü olarak test gözükmekte.
 
 
8 çekirdekli ve testte 1.9 GHz hızında çalışan Qualcomm Snapdragon 835’ten gücünü alan Essential akıllı telefonu 4 GB RAM’e sahip. Cihaz, tek çekirdekte 1844 ve çok çekirdekte ise 5426 skoruna ulaşmış durumda. Şimdilik bu detaylar dışındaki teknik özelliklerle ilgili bir bilgi ise maalesef yok.
 
Akıllı telefona bazı modüler yetenekler kazandıracak olan özel bir porttan da bahsediliyor ve ayrıca cihazı üretecek şirket olarak Foxconn’un adı geçiyor. Hali hazırda Essential FIH-PM1 adında geçen FIH kısmının açılımının Foxconn International Holdings olduğunu belirtelim.
 
Essential marka amiral gemisi akıllı telefonun bu yılın ortalarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.
 
shiftdelete
594209
Bu haberler ilginizi çekebilir