İşte En Hızlı Drone!

Dünyanın en hızlı uçabilen Drone üretildi. Dünyanın en hızlı Drone'u suanki dronelerin yaklaşık dört katı hızla uçabiliyor. Bu Hızıyla Guinness Rekorlar Kitabına girdi.
16 Temmuz 2017 09:54
İşte En Hızlı Drone!
Ünlü Drone üreticilerinin üretmiş olduğu Drone modelleri şimdilik sadece 64 km/s hız ile uçabiliyor. Ancak bugün adı daha önce pek duyulmamış RacerX isimli firma, dünyanın en hızlı uçan Drone'unu duyurdu ve bunu Guinness Dünya Rekoru ile tescilledi.
 
Aslında Drone Racing League (DRL) Ürün Direktörü olan Ryan Gury tarafından el yapımı olarak geliştirilmiş. Dünyanın en hızlı Drone'u unvanını elinde bulunduran RacerX'in yapım aşaması biraz sancılı geçmiş. Çoğu prototip yüksek hıza dayanamayarak alevler içierinde yanıp kül olmuş.
 
 
Ancak ekip bu olmusuzluklar karşısında yılmadı ve bünyesinde iki adet 1.300 mAh lityum-polimer pil bulunduran 42 V güç aktarma birimine sahip olan ve saatte 263 km/s ile uçabilen RacerX'i resmen tanıttı.
 
Formula 1'den esinlenerek geliştirilen RacerX, 28 Temmuz'da düzenlenecek olan 2017 Dünya Şampiyonası finali dahil olmak üzere ESPN'de de sahne alacak.
 
 
 
teknolojioku
19144
Bu haberler ilginizi çekebilir