İşte En Hızlı Drone!

Dünyanın en hızlı uçabilen Drone üretildi. Dünyanın en hızlı Drone'u suanki dronelerin yaklaşık dört katı hızla uçabiliyor. Bu Hızıyla Guinness Rekorlar Kitabına girdi.
16 Temmuz 2017 09:54
İşte En Hızlı Drone!
Ünlü Drone üreticilerinin üretmiş olduğu Drone modelleri şimdilik sadece 64 km/s hız ile uçabiliyor. Ancak bugün adı daha önce pek duyulmamış RacerX isimli firma, dünyanın en hızlı uçan Drone'unu duyurdu ve bunu Guinness Dünya Rekoru ile tescilledi.
 
Aslında Drone Racing League (DRL) Ürün Direktörü olan Ryan Gury tarafından el yapımı olarak geliştirilmiş. Dünyanın en hızlı Drone'u unvanını elinde bulunduran RacerX'in yapım aşaması biraz sancılı geçmiş. Çoğu prototip yüksek hıza dayanamayarak alevler içierinde yanıp kül olmuş.
 
 
Ancak ekip bu olmusuzluklar karşısında yılmadı ve bünyesinde iki adet 1.300 mAh lityum-polimer pil bulunduran 42 V güç aktarma birimine sahip olan ve saatte 263 km/s ile uçabilen RacerX'i resmen tanıttı.
 
Formula 1'den esinlenerek geliştirilen RacerX, 28 Temmuz'da düzenlenecek olan 2017 Dünya Şampiyonası finali dahil olmak üzere ESPN'de de sahne alacak.
 
 
 
teknolojioku
67499
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama