İşte Asus'un Sanal Gözlüğü!

Asus Windows Mixed Reality başlığını IFA 2017 kapsamında tanıtmaya hazırlanıyor. İşte Asus'un sanal gerçeklik gözlüğü...
30 Ağustos 2017 22:17
İşte Asusun Sanal Gözlüğü!
Asus tarafından IFA 2017'de yeni bilgisayarların yanı sıra duyurusu gerçekleştirilen ürünlerden birisi de, son dönemde üreticilerin oldukça önem gösterdiği Windows Mixed Reality sanal gerçeklik başlığı oldu.
 
Bugüne kadar dizüstü bilgisayar üreticileri tarafından duyurusu gerçekleştirilen Mixed Reality başlıkları arasında en dikkat çekici ürün olan Asus Windows Mixed Reality, tasarımı ile oldukça ön plana çıkıyor.
 
Gelin, şimdi Asus'un yeni sanal gerçeklik gözlüğü ile kullanıcılara sunduğu özelliklere ve cihazın tasarımına yakından bakalım.
 
Asus Windows Mixed Reality duyuruldu!
 
PlayStation VR ile oldukça benzer bir tasarıma sahip olan sanal gerçeklik başlığı, 3K çözünürlük sunan ekranlara ev sahipliği yaparken, yaklaşık 450 gramlık ağırlığı ile rakiplerine karşı oldukça hafif bir yapıda.
 
 
 
 
90 Hz yenileme hızına sahip olan üründe kullanıcıların sağlığını korumak için çabuk kuruyan antibakteriyel malzemeler kullanan Asus, Oculus Rift ve HTC Vive gibi rakip ürünlerin sunduğu sanal gerçeklik deneyiminin büyük bir kısmının bu platformda elde edilebileceğini belirtiyor.
 
 
 
İlerleyen dönemde SteamVR desteğine kavuşacak olan cihaz, herhangi bir sensöre ihtiyaç duymadan altı açılı hareket takibi gerçekleştirebilirken, ön kısmında üç boyutlu poligonal kapak paneline ev sahipliği yapıyor.
 
 
En geç bu yılın sonlarına doğru satışa sunulması beklenilen Asus Windows Mixed Reality, 449 Euro gibi rakiplerine kıyasla yüksek bir fiyat etiketi ile kullanıcıların karşısına çıkacak.
 
shiftdelete
879301
Bu haberler ilginizi çekebilir