İşte Apple'ın yeni programlama dili Swift

Apple'ın yeni programlama dili Swift, Apple cihazları için uygulama geliştiren daha genç ve daha az deneyimli geliştiriciler arasında ilgi uyandırabilir.
10 Haziran 2014 17:01
İşte Appleın yeni programlama dili Swift
Daha hızlı uygulamalar
 
Swift dili komutları hızlı bir şekilde yerine getiriyor. Apple, Swift'in şirketin 90'ların başından beri kullandığı ana programlama dili Objective-C'den yüzde 75 daha hızlı olabildiğini belirtti. Bu da geliştiricilerin daha karışık ve grafik bakımından daha zengin uygulamalar yaratmalarını sağlıyor.
 
Yeni başlayanlar için daha kolay
 
Objective-C karışıklığı konusunda ünlüydü. Swift'in söz dizimi çok daha kolay ve bu da onu öğrenmeyi gayet kolaylaştırıyor. Swift hiç programlama deneyimi olmayanlara kapı açıyor diyemesek de hevesli uygulama geliştiricileri için çıtayı düşürebileceğini söyleyebiliriz.
 
Uzmanlar için de daha kolay
 
Swift'in basitliğinden tek faydalanacak olanlar yeni başlayan geliştiriciler değil. Apple diğer dillerin en güzel yanlarını Swift'te topladığından dilin bazı yanları uzman geliştiricilere tanıdık gelecek.
 
Daha az hata
 
Swift programlama hatalarının ürün son haline gelmeden önce yakalayabileceği şekilde üretildi. Bunun geliştirici üretkenliğini artırması ve daha istikrarlı uygulamalar ortaya çıkarmaya yardımcı olması bekleniyor.
 
Etkileşimli kod düzenleme
 
Swift "Playgrounds" adı verilen önce uygulamanın tamamı derlenmeden kodun nasıl çalışacağını gösteren grafikli bir ön izleme imkanı sunuyor.
The Wall Street Journal
Etiketler : Apple , Programlama Dili , Swift
597718
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Huawei nin Yeni İşletim Sistemi Ne Zaman Geliyor.

  Huawei' nin Yeni İşletim Sistemi Ne Zaman Geliyor.

  Huawei, MWC 2017'de akıllı telefonların yanı sıra yeni işletim sistemi EMUI 5.1'i de tanıtmaya hazırlanıyor. İşte Huawei EMUI 5.1 hakkında daha fazlası...
 • WhatsApp Yeni Güncellemesi!

  WhatsApp Yeni Güncellemesi!

  Whatsapp'a yeni bir güncelleme geldi. Whatsapp'ın yeni güncellemesi Status bugünden itibaren aktif olacak.
 • iOS 10.3 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı!

  iOS 10.3 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı!

  Apple, geliştiriciler için iOS 10.3 Beta 3 güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme acaba ne gibi yenlikler sunuyor. Detaylar haberimizde...
 • Tindera Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Tinder'a Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Dünyanın en popüler çöpçatanlık uygulaması olarak kabul edilen Tinder, çok yakında kısa video paylaşımları yapılabilecek şekilde güncellenebilir.
 • VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  iOS ve Android platformunda yer alan başarılı fotoğraf düzenleme uygulaması VSCO'nin yeni hizmeti olan VSCO X'i kullanıma sunuldu.
 • OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive uygulamasını güncelledi. Güncelleme birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Buyurun birlikte detaylarını inceleyelim.
 • Windows 10 Cloudtan Kötü Haber!

  Windows 10 Cloud'tan Kötü Haber!

  Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 Cloud henüz tamamlanmadı. Fakat Longhorn isimli Twitter kullanıcısı Windows 10 Cloud'u hacklediğini duyurdu.
 • Windows 10da Açık!

  Windows 10'da Açık!

  Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'da 0 gün açığı keşfedildi. Peki Hacker'lar Windows 10'unu kolayca hackleyebilir mi?
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama