İşte Apple'ın yeni programlama dili Swift

Apple'ın yeni programlama dili Swift, Apple cihazları için uygulama geliştiren daha genç ve daha az deneyimli geliştiriciler arasında ilgi uyandırabilir.
10 Haziran 2014 17:01
İşte Appleın yeni programlama dili Swift
Daha hızlı uygulamalar
 
Swift dili komutları hızlı bir şekilde yerine getiriyor. Apple, Swift'in şirketin 90'ların başından beri kullandığı ana programlama dili Objective-C'den yüzde 75 daha hızlı olabildiğini belirtti. Bu da geliştiricilerin daha karışık ve grafik bakımından daha zengin uygulamalar yaratmalarını sağlıyor.
 
Yeni başlayanlar için daha kolay
 
Objective-C karışıklığı konusunda ünlüydü. Swift'in söz dizimi çok daha kolay ve bu da onu öğrenmeyi gayet kolaylaştırıyor. Swift hiç programlama deneyimi olmayanlara kapı açıyor diyemesek de hevesli uygulama geliştiricileri için çıtayı düşürebileceğini söyleyebiliriz.
 
Uzmanlar için de daha kolay
 
Swift'in basitliğinden tek faydalanacak olanlar yeni başlayan geliştiriciler değil. Apple diğer dillerin en güzel yanlarını Swift'te topladığından dilin bazı yanları uzman geliştiricilere tanıdık gelecek.
 
Daha az hata
 
Swift programlama hatalarının ürün son haline gelmeden önce yakalayabileceği şekilde üretildi. Bunun geliştirici üretkenliğini artırması ve daha istikrarlı uygulamalar ortaya çıkarmaya yardımcı olması bekleniyor.
 
Etkileşimli kod düzenleme
 
Swift "Playgrounds" adı verilen önce uygulamanın tamamı derlenmeden kodun nasıl çalışacağını gösteren grafikli bir ön izleme imkanı sunuyor.
The Wall Street Journal
Etiketler : Apple , Programlama Dili , Swift
362755
Bu haberler ilginizi çekebilir