İşte Amiral Gemisi Telefonların Batarya Performansı!

Galaxy Note 8, iPhone 7 Plus ve diğer amiral gemileri. Peki, hangisinin batarya performansı en iyi?
10 Eylül 2017 12:12
İşte Amiral Gemisi Telefonların Batarya Performansı!
Samsung geçtiğimiz haftalarda yeni üst seviye akıllı telefonu Galaxy Note 8'i açıklamıştı. Cihazın önümüzdeki günlerde ülkemizde de satışa sunulacak. 4.999 TL fiyat etiketine sahip olan telefonu almak isteyen tüketiciler artık cihazın tüm özelliklerini biliyor. Bu konuda sadece kullanım konusunda fikir almak istiyorlar. Bu konuda ise tüketiciler için şarj performansı oldukça önemli. Peki Galaxy Note 8 modelinin pil ömrü nasıl?
 
Galaxy Note 8 pil performansı
 
Galaxy Note 8'in 3,300 mAh değerinde pili, telefonu 1 gün boyunca rahatlıkla idare ediyor. Ayrıca, şaşırtıcı olmayan bir de kötü haberlerimiz var. Pil ömrü Galaxy S8+ 'den biraz daha kötü. Galaxy S8+'da ise 3,500 mAh değerinde pil vardı. Phonearena sitesi tarafından yapılan testlerde, cihazın ekranı 200 nitlik bir parlaklık seviyesine ayarlanmış; bu da telefonu iç mekanlar için yeterince parlak hale getiriyor. Bu parlaklıkta yapılan testlerde Note 8 bataryası 7 saat 50 dakikada tükenmiş.
 
İşte pil ömrü;
 
 
Note 8 bataryası diğer rakiplerine göre nasıl bir performans gösteriyor? IPhone 7 Plus'ın bataryası, % 15 civarında daha uzun pil ömrüne sahip. Bunun yanı sıra LG G6 ve Google Pixel'den daha uzun pil ömrüne sahip olduğunu görüyoruz.
 
Şarj olma süreleri
 
Pil deneyiminin bir diğer önemli yönü, bir telefon pilini şarj etmek için geçen süre.
 
Galaxy Note 8 Samsung'un Fast Adaptive şarjını destekliyor ve USB-C'yi kullanan özel bir duvar şarj cihazı ile birlikte geliyor.
 
İlginçtir, daha küçük bataryasına rağmen Note 8, Galaxy S8'den daha uzun sürede şarj olur. Pil sayacında 0'dan %100'e gelmek 1 saat 42 dakika sürüyor. Bu açıdan Note 8, Apple'ın iPhone'larından çok daha iyi. Daha büyük iPhone 7 Plus'ın hızlı şarj olmaması ve pilin tamamen şarj olması 3 saat 17 dakika sürmesi büyük bir eksi.
 
 
 
teknokulis
828017
Bu haberler ilginizi çekebilir