İşletmelere Windows 10'dan Kötü Haber

Windows 10'a ilk yıl ücretsiz güncelleme sunulacağı açıklanmıştı. Kurumsal müşteriler ise bu kapsamda olmadığı yönünde. Detaylar...
31 Ocak 2015 16:16
İşletmelere Windows 10dan Kötü Haber
Microsoft'un önceki hafta gerçekleştirdiği etkinlikte detayları ortaya çıkan yeni işletim sistemi Windows 10 ile ilgili yeni ayrıntılar gelmeye devam ediyor. Teknik önizleme sürümü yayınlanan ve kullanıcılar tarafından büyük ilgi gören Windows 10'a ilk yıl ücretsiz güncelleme olanağı sunulacağı Microsoft tarafından duyurulmuştu. Son gelen haberler ise ücretsiz güncelleme için bazı sınırlandırmaların olduğu yönünde.
 
 
Sadece son kullanıcıya bedava
 
Son kullanıcılar Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 sürümlerinden Windows 10'a ilk yıl içinde ücretsiz güncelleme yapabilecek olsa da, işletmelerin bu kapsamda olmadığı belirtiliyor. Neowin.net sitesinin haberine göre, kurumsal müşteriler için Windows 10 süreci diğer kullanıcılara göre biraz daha farklı işleyecek.
 
 
İşletmelere test sürümü
 
İşletmeler ücretsiz olarak Windows 10 güncellemesini almak yerine, mevcut donanımları ve eski yazılımlara yönelik uyumululuğu test eden bir sürüme sahip olacaklar. Bu süreçte Microsoft, işletmeler için gereken desteği sağlamayı sürdürecek. Buna rağmen,  ilk yıl güncelleme yapan son kullanıcılar için sunulan ömürboyu lisans desteği işletmeler için sağlanmayacak.
shiftdelete
853319
Bu haberler ilginizi çekebilir