iPhone'un 10'uncu Yıla Özel Sürprizi!

Apple, 10. yıla özel yeniliklerle geleceğini artık herkes söylemeye başladı. Apple, iPhone'un onuncu yılına özel AR (Augmented reality) yani artırılmış gerçeklik teknolojisi ile geleceği iddia edildi!
02 Mart 2017 21:30
iPhoneun 10uncu Yıla Özel Sürprizi!
ABD basınında yer alan habere göre, Apple'ın AR (artırılmış gerçeklik) üzerine yaklaşık bin kişilik bir ekiple çalışmalar yaptığı ortaya çıktı. ABD merkezli teknoloji devinin AR teknolojisine iPhone 8'de ya da bir sonraki iPhone modelinde yer vermesi bekleniyor. Apple'ın CEO'su Tim Cook'un geçtiğimiz ay yaptığı yaptığı bir konuşmada bu konuya olan inancını ifade etmesi de iddiaları güçlendiriyor. 
 
iPhone X, iPhone Pro ya da iPhone 8... İsmi henüz netlik kazanmasa da Apple her zamanki gibi iddialar hakkında lansman tarihine kadar açıklama yapmaya yanaşmıyor. Ancak bu cihaz ile ilgili gelen dedikoduların önüne geçmişe benzemiyor. 
 
Peki Eylül ayında tanıtılması beklenen yeni iPhone modelinin özellikleri ne olacak? 
 
Hızlı şarj özelliği 
 
 
Yeni modele yüz tanımlama özelliğine sahip lazer sensör ekleneceği ifade ediliyor.
 
 
Apple'ın, yeni iPhone’unda, mevcut alüminyum ve cam tasarımından vazgeçerek radikal bir karar vereceğini belirtenlerin sayısı az değil. 
 
Su geçirmez kasa 
 
 
Apple'ın tamamen dokunmatik bir ekranın patentini alması ile 'home tuşu'nun yeni modelde yer almayacağı şeklinde yorumlanıyor 
 
 
3 GB RAM
 
16 MP arka kamera 
 
 
8 MP ön kamera
 
ntv
605719
Bu haberler ilginizi çekebilir