iPhone'u Sanal Gerçeklik Kamerasına Dönüştürün

iPhone'unuzu sanal gerçeklik çekimleri için kullanabilirsiniz. Hem de CardBoard ile! İşte tüm detaylar...
08 Ekim 2015 18:01
iPhoneu Sanal Gerçeklik Kamerasına Dönüştürün
Dünya üzerinde en çok satılan telefon modeli olmamasına rağmen iPhone'lar, en çok aksesuara ve ek cihazlara sahip olan telefonlar. Bunun nedeni bu aksesuarları üreten firmaların, müşteriler için iPhone'a ödedikleri yüksek fiyatı telefonlarını özelleştirmeye de ödeyebileceklerini düşünmeleri. Aksesuar ve diğer eklentilerin bulunduğu piyasalara bakınca da bu firmaların oldukça haklı olduğunu görebiliyoruz.
 
Son zamanlarda farklı markaların sektöre girmesiyle birlikte rekabetin iyice kızıştığı ve ilerlemelerin hızlandığı sanal gerçeklik platformları ve sektörü, iPhone kullanıcıları için de kullanılabilir hale geldi. Bir aksesuar yardımı ile iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus telefonunuzu sanal gerçeklik içeriklerinin kaydedilebildiği ve paylaşılabildiği bir cihaza dönüştürmeniz artık mümkün.
 
 
 
 
Shot adındaki bu aksesuar, iPhone'unuzun kamerasına takılarak çalıştırılıyor. Yanında kullanıcıları için özelleştirilmiş uygulaması ile birlikte satışa sunulacak olan Shot, iPhone kameralarının görüş açısını yükselterek telefonun kamerasının sadece bir aksesuar ile sanal gerçeklik içerikleri kaydedebilmesini sağlıyor. iPhone'ların kamerasında bulunan 75 derecelik açıyı 3 katına, yani 235 dereceye çıkartan Shot, bu görüntüyü kullandığı uygulama ile birlikte özelleştiriyor. Aynı zamanda Shot 360 derecelik çekimlerde yapabiliyor fakat bu özelliği kullanabilmek için telefonun her iki kamerasının da kullanılması gerekiyor.
 
Shot bir süre önce iPhone'larla uyumlu hale gelen Cardboard'la da uyumlu. Yani bu aksesuar ile kaydettiğiniz görüntüleri ya da videoları Google Cardboard kullanarak kayıt yaptığınız iPhone telefonunuzdan izleyebiliyorsunuz.
 
Şu an Kickstarter üzerinden yardım toplayan Shot, planlamasında bulunan 1 aylık destek parasının %15'ini sadece 2 gün içerisinde toplayabildi. Shot'ın yapımcıları olan Jorge Leria ve William Viana, bu projenin gerçekleşebilmesi için 89.890 euro'ya ihtiyaçları olduğunu belirtmişti ve şimdiden 21.682 euro toplamışlar bile.
 
 
Shot kısa bir süre için uygulaması, aksesuarı ve Google Cardboard'ın bulunduğu bir set olarak satılıyor ve setin fiyatı sadece 62 euro. Eğer bir iPhone kullanıcısıysanız birçok iPhone aksesuarından çok daha faydalı olabilecek bu aksesuara bir göz atmanızı öneririm. 
webtekno
499266
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
 • Acerin Yeni 4K HDR Monitörü Predator X27Acer'in Yeni 4K HDR Monitör'ü Predator X27
  Acer, performansı ile dikkatleri üzerine toplamayı başaran 4K ve HDR özelliğe sahip yeni oyun monitörü Predator X27'i tanıttı.
 • LG G6nın Mini Versiyonu Ortaya Çıktı!LG G6'nın Mini Versiyonu Ortaya Çıktı!
  LG'nin, amiral gemisi G6'dan sonra şimdi de G6 Mini üreteceği ortaya çıktı. 5.4 inçlik ekrana sahip olacağı belirtilen G6 Mini, bakalım ne zaman…
 • İBB Navi Kullanıma Sunuldu!İBB Navi Kullanıma Sunuldu!
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yeni navigasyon uygulaması İBB Navi kullanıma sunuldu! İşte İBB Navi ile ilgili tüm ayrıntılar...
 • Google Pixel 2 Mi Geliyor!Google Pixel 2 Mi Geliyor!
  Google'ın merakla beklenen akıllı telefonu Pixel 2 hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İşte yeni gelen o detaylar...
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama