iPhone'nun Yüz Tanıma Teknolojisi!

Apple Eylül ayında tanıtacağı yeni amiral gemisi iPhone'nun, yüz tanıma teknolojisiyle geleceği iddia edilmişti. iPhone'nun yeni modeli ile ilgili yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor. Detaylar haberimizde!
19 Şubat 2017 21:59
iPhonenun Yüz Tanıma Teknolojisi!

iPhone 8 ile ilgili en son paylaştığımız haberde sizlere telefonun alt kısmında fonksiyonel bir alanın yer alabileceğini sizlere bahsetmiştik. Telefonda fonksiyon alanının şu anki home tuşunun yerini alacağı iddia edilmişti. Bu iddianın ardından iPhone 8 ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.

 

 

Gelen son haberlere göre iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ta yüz tanıma teknolojisi için 3D lazer tarayıcı teknolojisi kullanılacak. JPMorgan’dan Rod Hall belirttiğine göre bu teknoloji Touch ID teknolojisinden çok daha güvenli çalışacak. 3D lazer tarayıcının bununla birlikte Touch ID’nin çalışmadığı (parmağınızın ıslak olması durumunda) durumlarda kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacağı belirtiliyor.

 

 

Daha önce telefonla ilgili yapılan iddialarda parmak izi doğrulamanın ekran üzerinden yapılabileceği ifade edilmişti. Yeni gelen bilgiler ise 3D lazer tarayıcı teknolojisinin parmak izi teknolojisinin yerine geleceği söyleniyor. Yüz tanıma haricinde kullanıcıların ellerini ve etraftaki nesneleri de tarayabilen bu özelliğin AR ve VR gibi teknolojiler için de uygun olduğu ifade ediliyor. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus hakkındaki tüm detaylı bilgiler eylül ayında düzenlenmesi beklenen etkinlikte gün ışığına çıkacak.

 

log
12516
Bu haberler ilginizi çekebilir