iPhone'ların Ekranı Değişecek

Apple’ın aldığı yeni patenti ile yeni nesil iPhone modellerinin ekranları değişecek. Tüm detaylar haberimizde...
23 Ekim 2015 18:12
iPhoneların Ekranı Değişecek
Yere düşünce veya cebimizdeyken telefonların ekranlarının kırılması kimilerinin çok sık yaşadığı bir problem. Apple kendilerini hiçbir zaman en dayanıklı cihaz üreten marka olarak görmedi fakat patentini aldıkları bu yeni teknolojiyle işler değişebilir.
 
Yeni patent, Apple’ın telefonlarının ön tarafına darbe emiciler koyulması sistemine dayanıyor. Böylece telefonda darbe algılandığında bu emiciler devreye giriyor ve zarara engel oluyor. Patent görsellerinde telefonun önünde, ekranın yanlarına yerleştirilmiş dört küçük tampon benzeri emiciler, cihaz yere düştüğünde ortaya çıkıp, ekranın yer ile temas etmemesini sağlıyor.
 
 
 
 
Apple’ın ekran koruyucusu
 
Konuyla ilgili bir kesinlik olmasa da muhtemelen iPhone’a yerleştirilecek olan ağırlık merkezleri ile telefonun sürekli ön yüzünün yere gelmesi sağlanacak. Böylece darbe emiciler devreye girebilecek. Apple’ın kullanmasa da bünyesine birçok patent kattığı göze alınırsa, bu teknolojinin hayata geçmesi de kesin değil. iPhone 7’lerin detayları kesinleştikçe hep birlikte göreceğiz.
shiftdelete
261803
Bu haberler ilginizi çekebilir