iPhone'ların Arka Kamerasına Üç Boyutlu Sensör Geliyor!

2019 model iPhone'lar ile ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. O detayların biri de iPhone'ların arka kamerasına üç boyutlu sensörün geleceği.
15 Kasım 2017 11:19
iPhoneların Arka Kamerasına Üç Boyutlu Sensör Geliyor!
Apple, iPhone X modelinin ön tarafında yer alan TrueDepth Kamera sistemindeki 3 boyutlu sensörü, 2019 model akıllı telefonların arka kamerasına da getirebilir. Şirketin şimdiden bazı bileşen tedarikçileri ile seçenekleri değerlendirdiği söyleniyor.
 
2019 model iPhone akıllı telefonlar ile ilgili yeni iddialar!
 
Arka tarafa eklenecek 3 boyutlu sensör sayesinde Apple ARKit için arka kamera ile sağlanan tahmini uzaklık ölçümlerinin yerini daha doğru ölçümler almış olacak. Ayrıca, Portre Modu da geliştirilmiş olacak.
 
 
 
 
Arka sensörün bir uçuş süresi kamerası kullanacağı ve bunun Xbox One ile birlikte gelen ikincil nesil Kinect tarafından da kullanılan teknoloji olduğu vurgulanıyor. Hatta bu sensörler Lenovo Phab2 Pro ve Asus Zenfone AR gibi Project Tango telefonlarda da kullanıldı.
 
Google’ın Project Tango sensörler için Apple’ın görüştüğü şirketlerden Infineon ile birlikte çalıştığını da not olarak düşelim. Ek olarak Sony, Panasonic ve STMicroelectronics de diğer şirketler arasında yer almakta.
 
shiftdelete
468191
Bu haberler ilginizi çekebilir