iPhone'lar için Whatsapp'a Sesli Arama Özelliği

Android telefonlara gelen arama özelliği bugün itibariyle iPhone kullanıcılarına da geldi. Peki sesli arama özelliği nasıl kullanılacak?
22 Nisan 2015 18:00
iPhonelar için Whatsappa Sesli Arama Özelliği
iPhone için WhatsApp’ın 2.12.1 numaralı sürümü bugün itibariyle kullanıma sunuldu. Uygulamayı yükledikten veya güncelledikten sonra, WhatsApp arayüzü değişecek ve kişilerinizi arayabilme özelliğine kavuşacaksınız. 
 
 
YENİ ÖZELLİĞİ HEMEN KULLANAMAYABİLİRSİNİZ  
 
Ancak şu an itibariyle güncelleme notunda da belirtildiği üzere arama özelliği yavaş yavaş tüm cihazlara gönderiliyor ve sürecin tamamlanması birkaç hafta sürecek. Yani indirir indirmez yeni özelliğe kavuşamama ihtimaliniz de bulunuyor. Yine de daha önce Android’de gördüğümüz şekilde özelliğe sahip olan biri tarafından aranıldığında aramanın aktif olup olmayacağı ile ilgili bir bilgi henüz bulunmuyor.
 
 
WHATSAPP SOHBET KAYITLARINIZI GOOGLE SAKLAYACAK
 
iPhone için WhatsApp güncellemesinde bunun dışında yeni özellikler de bulunuyor. İlk olarak kişilerinizi direkt uygulama içerisinde düzenleyebilirken, birden fazla video gönderebiliyor ve videoları göndermeden önce kesip yönünü de değiştirebiliyorsunuz. Mesaj gönderme tuşunun yanında bulunan kamera simgesine basıldığında da artık son çekilen fotoğraflar görünüyor. Ek olarak iOS 8 ile birlikte gelen diğer uygulamalar içerisinden paylaşım yapma özelliği de sonunda WhatsApp’a geldi.
shiftdelete
704777
Bu haberler ilginizi çekebilir